Глюконат кальцію при застуді

Глюконат кальцію при застудіПрирода простудних захворювань носить вірусну етіологію. Первинне розмноження вірусу відбувається в епітелії дихальних шляхів, яке проявляється місцевої запальної реакцією. Подальший етап розвитку інфекції - проникнення вірусу в кров, що тягне за собою явища загальної інтоксикації організму людини. Тому розглядати простудні захворювання, як нежить або просто біль у горлі, зрозуміло, не можна.

Часто застуда ускладнюється супутніми захворюваннями: гострий фарингіт, отит, трахеїти, бронхіти. Токсини, що виробляються вірусом, надають патологічний вплив на багато систем організму: дихальну, серцево-судинну, ендокринну, нервову.

Негативний вплив вірусу на серцево-судинну систему виражається в ушкодженні стінки кровоносних судин, що є приводом, коли глюконат кальцію при застуді призначається у вигляді препаратів (кальцію глюконату, гліцерофосфату, лактату).

{LikeAndRead}

Фармакологічна дія препарату широко. Кальцій є макроелементом, який бере участь у формуванні кісткової тканини, процесах згортання крові, передачі нервових імпульсів, а також його присутність необхідно для підтримки серцевої діяльності. Глюконат кальцію при застуді призначається у зв'язку з його властивість зменшувати проникність і ламкість судинної стінки для уникнення геморагічних процесів.

Для лікування простудних захворювань призначається комплексна терапія, що включає, як препарати спеціального дії (противірусні засоби), патогенетичні засоби, що сприяють зниженню явищ загальної інтоксикації організму, що володіють протиалергічну дію, так і препарати, що застосовуються в якості симптоматичної терапії (для зниження високої температури, закладеності носа , явищ дискомфорту і болю, викликаних хворобою).

В даний час глюконат кальцію при застуді випускається в складі комбінованих препаратів, що включають: аскорбінову кислоту, ремантадин, парацетамол, лоратадин, рутозид, кожен з яких виконує свою дію з відновлення загального стану організму.

Крім зміцнення судинної стінки, глюконат кальцію при застуді призначається з метою антиалергічного дії і для відновлення капілярного кровообігу. У препарату є протипоказання і побічні явища, тому вирішити питання про доцільність застосування препарату в кожному конкретному випадку може тільки лікар.

{/LikeAndRead}