Аскорбінова кислота при застуді

Аскорбінова кислота при застудіАскорбінова кислота при застуді давно стала традиційним доповненням до набору лікувальних і профілактичних засобів. Але насправді постійне вживання аскорбінової кислоти (вітаміну С) нікого не врятує від застуди. Підвищений вміст вітаміну С в організмі, звичайно, сприяє швидкому одужанню і більш легкому протіканню хвороби, але відсоток такої «допомоги» на стільки незначний (на думку деяких експертів від 8% до 15%), що постійне вживання цього препарату стає зовсім виправданим.

Якщо врахувати, що застуда проходить сама протягом семи днів, а при посиленому її лікуванні - всього за тиждень, то приблизний відсоток користі від аскорбінової кислоти складе півдня.

Аскорбінова кислота при застуді: користь чи шкода

Останнім часом все частіше постає питання про реальну ефективність даного засобу. Під сумнів ставиться значимість впливу аскорбінової кислоти як такої. Справа в тому, що спочатку, встановлюючи фактичну корисність вітаміну С, застосовувалися порції речовини в рази перевершують сучасні рекомендовані лікарем норми вживання аскорбінової кислоти. У свою чергу передозування хімічних препаратів створює загрозу побічних ефектів.

{LikeAndRead}

Так, наприклад, надлишок вітаміну С веде до постійного посиленого його виведенню у вигляді щавельной кислоти. А це в свою чергу сприяє утворенню каменів у сечовивідної системі.

Або, наприклад, аскорбінова кислота при застуді уповільнює процес згортання крові. Крім того підвищені дози улюбленої «аскорбінки» перешкоджають нормальному засвоєнню глюкози, що викликає ознаки псевдодіабета. У літній час в поєднанні з ультрафіолетовими променями надлишок вітаміну С веде до анемії, активно руйнуючи червоні клітини крові.

Рекомендації ВООЗ

Всесвітня Організація Охорони здоров'я на підставі останніх досліджень зробила висновок, що аскорбінова кислота при застуді робить благотворний вплив тільки на організм людини, ведучого «екстремальний» спосіб життя і відчуває постійні фізичні навантаження (наприклад, спортсмени). Людям же, які ведуть спокійне життя, прийом вітаміну С суворо обмежений. Середня добова доза, на думку ВООЗ, не повинна перевищувати 45-90 мг, а щоденний прийом більше 1000 мг небезпечний для здоров'я.

Таким чином, пора переглядати наше ставлення до аскорбінової кислоти, особливо коли ми купує її для дітей в яскравих упаковках і практично не обмежуємо прийом препарату. Як будь-яка хімічна речовина, вітамін С має обов'язкові норми вживання і протипоказання.

{/LikeAndRead}