Що краще від запору

Що краще від запоруЯк встановити діагноз - запор?

Звичайна частота дефекацій варіює у людей від трьох разів на добу, до трьох разів на тиждень. Близько 95% людей укладаються в цю схему. Діагноз - запор - ставиться тоді, коли дефекація рідше трьох разів на тиждень, вона здійснюється в 25% випадків з великою напругою, а також у людей є «овечий кал» (у вигляді невеликих щільних кульок) і відчуття неповного випорожнення кишечника після дефекації. Якщо ці симптоми зберігаються шість і більше тижнів, говорять про хронічному замку.

Що краще від запору?

Потрібно правильно організувати режим праці та відпочинку, необхідно модифікувати дієту, вживати велику кількість води. Отже, почнемо по порядку.

Для нормальної роботи мікрофлори кишечника необхідно вживати в добу близько двох літрів рідини. Під рідиною в даному випадку мається на увазі звичайна питна холодна вода. І починати необхідно з одного-двох склянок вранці натщесерце. Протягом усього дня треба обмежити вживання кави і чаю, вони мають сечогінний ефект, тобто будуть додатково виводити воду з організму.

{LikeAndRead}

Включіть у свій раціон більше продуктів, багатих на клітковину. Це овочі та фрукти: буряк, морква, гарбуз, капуста, зелень, кабачки, яблука, свіжі груші, чорнослив, персики і абрикоси. Причому краще для кишечника їх вживати в сирому вигляді, так вони містять необхідні для роботи кишечника волокна, які не всмоктуються і, не переробляючи, формують калові маси.

Сирі фрукти або овочі корисніше їсти або за годину до їжі, або через один-півтора години після. Треба поменше вживати шкідливі для кишечника продукти: багато тваринного білка, солодкі та борошняні страви, гострі, жирні та копчені продукти теж не підуть на користь. Не можна забувати про кисломолочних продуктах.

Гострий запор, як правило, виникає в результаті обмеження рухів або нерухомості (сидяча робота, під час подорожей, у вагітних). У цьому випадку треба збільшити фізичну активність, одна-дві години на день ходити пішки, виконувати динамічні навантаження (біг в середньому темпі, катання на велосипеді, плавання 40-60 хвилин близько двох-трьох разів на тиждень).

У тому випадку, якщо запори не зникнуть при застосуванні цих заходів, варто звернутися до лікаря для глибокого обстеження. Тут, можливо, знадобиться медикаментозне або хірургічне лікування.

Отже, прості правила, що краще від запору, запам'ятає навіть школяр:

1.Обільное питво.

2.Правільное харчування.

3.Наблюденіе у лікаря.

4.Фізичні активність.

{/LikeAndRead}