Що робити під час запору

Що робити під час запоруЗапор може з'явитися в результаті нервового стресу, при прийомі ліків, через малорухливого способу життя, при захворюваннях кишечника, вагітності та неправильному харчуванні. Якщо з періодичними запорами впоратися можна, то до того, що робити під час запору хронічного, потрібно поставитися дуже серйозно.

Що робити під час запору, якщо запор - хронічний

При хронічних запорах обов'язково потрібно обстежитися в поліклініці. Хронічні закрепи можуть супроводжувати такі захворювання:

  • дизбактериоз;
  • спайки в кишечнику;
  • порушення роботи щитовидної залози;
  • геморой;
  • новоутворення в кишечнику.

При дизбактериозе відновлення нормальної мікрофлори в кишечнику допоможе вирішити проблему із запорами. Лікар призначає препарати, які доведеться приймати тривалий час, курсами.

{LikeAndRead}

При порушенні функції щитовидної залози проводиться медикаментозне лікування. В результаті нормалізується співвідношення гормонів щитовидної залози, поліпшується загальний стан організму і робота кишечника.

Лікування будь-яких захворювань кишечника повинні проводити вузькі фахівці, і візит до них краще не відкладати - це може мати досить серйозні наслідки.

Як можна нормалізувати роботу кишечника без ліків

Запор може призвести не тільки до інтоксикації всього організму, але і до захворювань кишечника, геморою. До проносних людина швидко звикає, а в багато з них додають лист сени, який призводить до запалення слизової оболонки кишечника і сильних болів.

Потрібно знати, що робити під час запору, не беручи проносних засобів:

1) їсти продукти, які складаються, в основному, з клітковини: житні висівки (не менше 30 г на день), чорний хліб, свіжі овочі (в першу чергу - буряк), фрукти, сливу;

2) вживати кисломолочні продукти, особливо кефір з тибетського гриба;

3) натщесерце приймати столову ложку масла: лляного, обліпихової, кедрового, соняшникової; запивати склянкою води;

4) не ігнорувати позиви в туалет;

5) багато ходити і робити спеціальну гімнастику для посилення перистальтики кишечника;

6) проводити масаж живота: за годинниковою стрілкою, правою долонею або обома долонями відразу, кілька разів на день, по 2-3 хвилини.

Що робити під час запору, щоб швидко спорожнити кишечник при болях? У цьому випадку доведеться вдатися до клізмі з водою. Якщо ситуація не екстрена, можна зробити мікроклізму з рослинним маслом. Допомагають тампони з олією (особливо корисно обліпихова) на ніч, і свічки (але не кожен день).

{/LikeAndRead}