Сильний запор при вагітності що робити

Сильний запор при вагітності що робитиЯк відомо, запори є дуже частою проблемою при вагітності, спостерігаються у кожної другої вагітної жінки. Запор - це рідкісний (один раз на 3-5 днів) або сухий, твердий стілець.

Ці порушення найчастіше виникають на термінах з 16 по 36 тиждень, але бувають, як і на самому початку вагітності, так і безпосередньо перед самими пологами.

Запори у вагітних виникають з багатьох причин: зміна гормонального фону, зниження активності перистальтики кишечника, і тиск зростаючої матки на шлунково-кишковий тракт.

Чим небезпечний сильний запор при вагітності?

Запор при вагітності небезпечний, оскільки порушується мікрофлора, розмножуються патогенні мікроби, які можуть викликати інфікування сечовивідних шляхів. Вони збільшують ризик післяпологових ускладнень, є причиною геморою і навіть можуть викликати передчасні пологи. Враховуючи все це, коректувати і лікувати запори при вагітності необхідно.

{LikeAndRead}

У першому триместрі вагітності запори викликає високий рівень гормону прогестерону. А також безпосередньо пов'язані з раннім токсикозом.

Запор у другому і третьому триместрах термінах виникає найчастіше і з більш вираженими симптомами. Сильний запор при вагітності дійсно негативно впливає на загальний стан жінки, викликає почуття переповнення в товстій кишці, болі, нудоту. Так як сильний запор змушує тужитися, підвищується тонус матки, це може викликати відходження навколоплідних вод і початок передчасних пологів.

Особливо сильні запори спостерігаються в період з 37 по 40 тиждень, іноді запори набувають болісний характер Причина в тому, що голівка дитини ще більше опускається вниз і ще більше тисне на пряму кишку.

Починати боротьбу з запорами необхідно з нормалізації харчування. Найважливіше правило - достатнє вживання клітковини і необхідний обсяг випивається рідини. Прекрасним продуктом є висівки. При регулярному вживанні вони допомагають позбутися навіть від сильних запорів, їх необхідно вживати по кілька столових ложок вранці.

Відвар чорносливу, запарених курага, одноденний кефір - все це прекрасні натуральні засоби від закрепів. Якщо немає протипоказань, в обов'язковому порядку повинні бути фізичні навантаження, ЛФК та прогулянки.

Якщо ж дієти недостатньо, потрібна консультація лікаря. Призначати будь-які лікарські засоби повинен тільки лікар! Не варто займатися самолікуванням - так можна нашкодити собі і дитині. Навіть народні засоби, такі як трав'яні настої і відвари без консультації лікаря не варто приймати, адже багато трави небезпечні для вагітних жінок.

Профілактика запорів при вагітності полягає у харчуванні з достатнім обсягом клітковини, у дотриманні питного режиму і в руховій активності.

{/LikeAndRead}