Причини запорів у жінок

Причини запорів у жінокЯк показують численні медичні дослідження, жінки страждають від закрепів практично вдвічі частіше, ніж чоловіки. Причин закрепів у жінок багато, а тому доцільно розглянути як загальні причини, які можуть викликати запори, так і причини, що викликають запори виключно у вагітних жінок.

Основні причини закрепів у жінок

Основні причини закрепів у жінок стосуються неправильного харчування. Так, постійне вживання тільки твердої їжі, недостатнє вживання рідини, нерухомість призводить до утруднення дефекації. З цією проблемою жінки часто зустрічаються і через використання різного роду дієт, які виключають вживання рослинних волокон.

Причини запорів у жінок можуть стосуватися і деяких захворювань. Так, цей неприємний симптом часто спостерігається при:

{LikeAndRead}

  • захворюваннях ендокринної системи (наприклад, при цукровому діабеті, гіпотиреозі);
  • захворюваннях травної системи (пухлинах, виразках, дисбактеріозах, панкреатиті т.д.);
  • неврологічних захворюваннях (розсіяному склерозі, хвороби Паркінсона, інсультах);
  • захворюваннях прямої кишки (тріщинах, перапроктітах, гемороях).

На порушення нормального функціонування кишечника впливає також тривала депресія, нервове перенапруження, почуття страху, а також деякі психічні захворювання.

Обережно потрібно приймати і медичні препарати, адже антигістамінні, спазмолітичні, протисудомні, протизапальні препарати також можуть порушувати роботу кишечника і викликати запори.

Крім названих, причини закрепів у жінок можуть ховатися в глистної інвазії і різного роду токсичних отруєннях, зокрема ртуттю, свинцем.

Запори у вагітних

Причини запорів у жінок можуть стосуватися і змін, що відбуваються в організмі під час вагітності. Для вдалого виношування малюка, сам організм продукує спеціальний гормон - прогестерон, який викликає запори.

Часті запори спостерігаються у жінок після шостого місяця вагітності. У цей період дитина вже набрав досить велику вагу (від 800 грам і більше), а тому може тиснути на кишечник матері.

Під дією росту матки, сам кишечник може трохи зміститися, а тому проходження калових мас може ускладнитися.

Як видно, запори можуть виникнути з різних причин, а тому для вирішення цієї проблеми краще звернутися до лікарів, наприклад, терапевта, проктолога.

{/LikeAndRead}