Лляне насіння при запорах

Лляне насіння при запорахПри лікуванні закрепів використовують насіння льону. Вони насичені жирами рослинного походження і жирними кислотами, позитивно впливають майже на всі процеси в роботі людського організму. Також в насінні льону полягає високу кількість калію, вітамінів (А, В, Е, Р), клітковини, білка, марганцю, магнію та інших активних компонентів. Лляне насіння дуже активно використовується в різних областях медицини.

Лляне насіння при запорах: протипоказання

  • при запальних процесах в кишечнику;
  • при вагітності та годуванні дитини грудьми;
  • жінкам, які хворіють фібромою матки, ендометритом і полікістозом;
  • чоловікам, схильним до раку простати.

Лляне насіння при запорах з хронічним перебігом - ідеальне проносний засіб. Тому що сильні проносні препарати при довготривалому прийнятті проявляють негативну дію, подразнюючи кишечник і викликаючи зниження вмісту мінеральних речовин, у тому числі і калію, в організмі. Іноді достатньо, вживати лляне насіння 3-4 дні, щоб добитися нормальної роботи кишечника без додаткових коштів.

{LikeAndRead}

Як застосовувати лляне насіння при запорах?

Насіння льону розбухають в кишечнику, при цьому збільшуючи його об'єм. Після розтягування настає скорочення, відповідно поліпшується перистальтика. Якщо застосовувати свіжозмелений насіння, послаблюючій дії сприятиме і жирне масло, що працює як мастило.

Приймають лляне насіння крупно розмеленим або товченим, з достатньою кількістю рідини, це 250-300 мл. Запиваючи малою кількістю води, ви можете викликати таке ускладнення як кишкова непрохідність, тому будьте уважні. Можливо заздалегідь розмочити насіння. Для посилення дії лляне насіння при запорах з'єднати з медом або фруктовим повидлом.

Вживати насіння кілька разів не менш ніж по парі столових ложок. Результат проявляється не миттєво, тому наберіться терпіння.

Можна зробити настій з льняного насіння, він приємний на смак. Рецепт: у 50 грам насіння льону додати 500 мл окропу, а потім наполягати (бажано в термосі) одну ніч. Необхідно випивати по 100 грам кілька разів на добу. Відвар придатний до вживання не більше доби.

Метаболізм і робота кишечника суттєво покращиться при постійному прийомі настою. При вживанні розумної кількості лляного насіння, ніяких побічних дій не виявлено.

Дітям грудного віку при запорах допомагає відвар лляного насіння у формі пиття або маленької клізми.

{/LikeAndRead}