Лікування запору у літніх людей

Лікування запору у літніх людейМінімум 50% всіх літніх людей в різній мірі страждають запорами, і цей відсоток набагато вище, ніж серед більш молодого населення. У силу вікових особливостей лікування запору у літніх людей пов'язане з деякими нюансами.

Причини запорів

З віком рухова функція кишечника, особливо товстої кишки, слабшає, через що калові маси просуваються дуже повільно. Так само знижується чутливість анального сфінктера, тому позиви до дефекації можуть бути відсутні. Це дві основні причини так званого старечого запору.

Крім вікових змін на роботу кишечника впливає малорухливий спосіб життя, властивий людям похилого віку, і неправильне харчування.

Захворювання ШКТ теж є причиною запорів, особливо пухлини, які, розростаючись, можуть звужувати просвіт кишечника.

{LikeAndRead}

Лікування запору у літніх людей

Сильнодіючі проносні засоби, високі клізми і промивання для лікування в літньому віці застосовувати не рекомендується. Основним методом лікування повинні залишатися збалансовані дієти, масаж і щадні проносні препарати.

Хворий повинен бути діагностований на наявність інших захворювань, що сприяють запорів, у тому числі й онкологічних. Якщо цього не зробити, лікування не дасть результатів, а основне захворювання буде запущено.

Якщо запор викликаний прийомом ліків, які скасувати не можна, призначаються проносні засоби. Вибір і дозування проносного часто визначається шляхом індивідуального підбору.

Виявити причини і призначити лікування запору у літніх людей повинен лікуючий лікар - тільки він може правильно оцінити стан хворого.

Наслідки не лікування запору

Якщо запор ігнорувати, він може викликати хронічну інтоксикацію всього організму. Вміщені в калі скатол, індол та інші токсичні речовини отруюють організм. У кишечнику розмножуються гнильні бактерії, через що утворюються гази, у свою чергу тягнуть здуття живота. Як наслідок - утруднене дихання, порушення коронарного кровообігу і виникнення болю в області серця.

Профілактика запорів

Легше попередити, ніж допустити і потім проводити лікування запору у літніх людей. Дуже важливо збалансувати харчування і дотримуватися режиму - приймати їжу завжди в один час. Не менш важливо випивати достатню кількість води - не менше півтора літрів на день. Ну і, звичайно, більше рухатися. Робити фізичні вправи, наскільки це дозволяють особисті обставини.

{/LikeAndRead}