Запор на пізніх термінах вагітності

Запор на пізніх термінах вагітностіЗапором називають сухою або твердий стілець і їм страждає безліч вагітних жінок. Зазвичай така проблема виникає з 16 тижня вагітності і може тривати до пологів.

Причини виникнення запорів

  1. зміна гормонального фону, яке призводить до зниження активної роботи кишечника;
  2. матка сильно тисне на шлунково-кишковий тракт.

Чим небезпечний запор на пізніх термінах вагітності

  1. Запор може спровокувати кольпіт. Справа в тому, що запор порушує мікрофлору кишечника і там розвиваються мікроби, які можуть проникнути з кишечника в сечовивідний тракт і інфікують статеві органи.
  2. Запор може спровокувати гнійно-септичні ускладнення під час пологів.
  3. Запор може спровокувати геморой і бути причиною передчасних пологів.

Запор на пізніх термінах вагітності викликає у вагітних болі в животі, нудоту і постійне відчуття переповненості товстої кишки.

{LikeAndRead}

Реакція організму жінки на запор може бути непередбачена, підвищення тонусу матки і запор змушує жінку тужитися, а це загрожує перериванням вагітності або передчасним відходом вод і початком пологів.

Запори на 38-40 тижні можуть бути викликані занедбаної головкою дитини, яка натискаючи на пряму кишку, перешкоджає своєчасному спорожнення.

Найчастіше запор на пізніх термінах вагітності провокує зростаюча матка, яка тисне на кишечник або знижена рухова активність вагітної.

Засіб від запорів у вагітних

Всі проносні препарати, клізми і трав'яні відвари протипоказані для вагітних, так як це може нашкодити дитині, а боротьба з запорами починається з раціонального харчування. Вагітні повинні вживати продукти, які містять велику кількість рослинної клітковини (свіжі фрукти і овочі). Також натщесерце рекомендують запарювати дві ложки висівок або з'їдати 50 грам сухофрукти (чорнослив, курага, інжир), а на ніч обов'язково випивати склянку кефіру.

Без рецепта можна купити в аптеці гліцеринові свічки без добавок або обліпиховий свічки, вони зовсім нешкідливі і не завдадуть ніякої шкоди плоду. Щоденні прогулянки по свіжому повітрю дуже корисні для травлення, але якщо ви не змогли самостійно впоратися з запорами, то слід звернутися до лікаря, який дасть висококваліфіковану консультацію та допоможе вам впоратися з проблемою.

{/LikeAndRead}