Хронічний гастрит з підвищеною кислотністю

Хронічний гастрит з підвищеною кислотністюХронічний гастрит з підвищеною кислотністю - це хронічний запальний процес у слизовій оболонці шлунка, що супроводжується підвищеною функцією секреції шлунка.

Етіологія

Головними причинами виникнення даного захворювання є неправильний спосіб життя: стрес, шкідливі звички, переїдання, недотримання дієти. Одним з факторів розвитку захворювання може послужити грамнегативних мікроорганізм Helicobacter pylori. Не варто також забувати про погану спадковість, неконтрольованому прийомі лікарських засобів і нинішній якості продуктів харчування, які ми вживаємо. Всі ці фактори можуть викликати хронічний гастрит з підвищеною кислотністю.

Симптоматика

Пацієнтів даної категорії найчастіше турбують:

  • голодні болі і болі в області надчревья (іноді праворуч), що зменшуються або зникають після прийому їжі;
  • печія і відрижка кислим;
  • нудота, іноді закінчується блювотою з кислим присмаком;
  • кислий присмак у роті.

При даному захворюванні апетит у хворого нормальний і навіть підвищений.

{LikeAndRead}

Хронічний гастрит з підвищеною кислотністю, його методи лікування та діагностики

Запорука успішного лікування - правильний діагноз і встановлення причини, яка викликала недугу. Тому при появі вищезазначених симптомів обов'язково зверніться до гастроентеролога, він і визначить метод діагностики.

Гастродуоденоскопия (виявляє запальний процес слизової оболонки шлунка) і зондування (дослідження pH шлунка та його секреторною функції) - найбільш ефективні способи діагностики.

Які ж є способи лікування хронічного гастриту з підвищеною кислотністю? Звичайно ж, дієтотерапія! Дробове харчування 5-6 разів на день, виключивши гостре, солоне, мариноване і копчене. Можливе призначення препаратів, що знижують кислотність, обволікаючі слизову шлунка, а також ферментні препарати.

Хронічний гастрит з підвищеною кислотністю, викликаний H. pylori лікується антибіотиками. Фітотерапія, фізіотерапія та санаторно-курортне лікування також рекомендуються. І пам'ятайте головне - ніякого стресу! Будьте здорові!

{/LikeAndRead}