Симптоми виразки та гастриту

Симптоми виразки та гастритуТрофічні і запальні зміни слизових покривів шлунка відносяться до числа найбільш відомих захворювань шлунково-кишкових шляхів і об'єднуються такими збиральними назвами як виразка і гастрит. Перебіг цих хвороб зазвичай носить рецидивуючий або хронічний характер, з чергуванням загострень і ремісій.

Незважаючи на відомі відмінності в клініці і етіології, симптоми виразки та гастриту в достатній мірі схожі між собою, що говорить про деякі складнощі в діагностуванні без використання апаратних методик.

Етіологія виразки та гастриту

Основними передумовами до виникнення гастриту або формуванню виразки служать зовнішні фактори:

  • Регулярне зловживання спиртними напоями.
  • Прийом протягом тривалого часу лікарських препаратів, що негативно впливають на слизову шлунка.
  • Недотримання належного режиму харчування.
  • Повторювані зловживання стравами з надмірною кількістю спецій і солі.
  • Сильні та періодичні стреси і стану нервової перевтоми, хронічне недосипання.

Симптоми виразки та гастриту

Гостра форма гастриту, що відрізняє різким протіканням запального процесу, характеризується інтенсивними хворобливими відчуттями у верхній третині живота і супроводжується нудотою або, при важких варіантах, блювотою. Часто фіксується також здуття живота.

{LikeAndRead}

Симптоми виразки та гастриту хронічних різновидів здебільшого збігаються, відмінності можна простежити тільки в меншій схильності до прояву сильних болів при гастриті, тоді як при виразці ця ознака відноситься до основних.

Залежно від локалізації ушкоджень слизової, болі виявляються відразу після прийому їжі, або натщесерце, супроводжуючись дискомфортом і тяжкістю в шлунку. Крім цього, даним захворюванням супроводжують помітні порушення апетиту, нудота, зрідка переходить у блювоту, поступове зниження маси тіла, слабкість, безпричинна стомлюваність.

Бактеріальний характер захворювань провокує стабільні розлади дефекації з можливим формуванням синдрому роздратованого кишечника.

Оскільки вирабативание лікувального курсу має бути індивідуальним і враховувати результати всіх діагностичних обстежень, будь симптоми виразки та гастриту мають стати підставою для негайного звернення до фахівця, щоб уникнути загострення нападів або розвитку ускладнень.

{/LikeAndRead}