Препарати для лікування гастриту

Препарати для лікування гастритуІндивідуальну схему лікування гастриту підбирає лікар-гастроентеролог залежно від виду захворювання і викликали його причин.

Види гастриту

Гастрит - гострий або хронічний запальний процес у слизовій оболонці шлунка. Причини, що викликали хворобу, можна умовно поділити на дві групи: бактерія Helicobacter pylori і інші фактори (неправильне харчування, побічні ефекти від ліків, зловживання алкоголем, стреси). Крім цього, гастрит підрозділяють на гіпоацидний (з пониженим утворенням шлункового соку, і, відповідно, зі зниженою кислотністю) і гіперацидний (з підвищеною кислотністю). Грунтуючись на симптомах і знаючи причину захворювання, доктор призначає препарати для лікування гастриту.

Препарати для лікування гастриту

Якщо достовірно встановлено, що винуватцем хвороби був мікроорганізм під назвою Helicobacter pylori, призначають схему лікування, що включає антибіотики (амоксицилін, тетрациклін, антибіотики-макроліди (кларитроміцин, рокситроміцин, азитроміцин)).

{LikeAndRead}

Крім антибіотиків, до ліків для лікування гастриту належать:

  • Препарати, що приводять у норму кислотність шлункового соку.

Сюди відносяться групи блокаторів H2-гістамінових рецепторів (представники циметидин, ранітидин) та інгібіторів протонного насоса (омепразол). Групи складно називаються, але суть їх дії проста - зменшується утворення соляної кислоти. У підрозділ медикаментів, що нормалізують кислотність, можна також віднести ліки, що нейтралізують надлишок соляної кислоти - маалокс, бекарбон, алмагель. Завдяки своїй дії, вони надають знеболюючий ефект і усувають печію.

  • Ліки, відновлюють і захищають слизову, такі, як препарати вісмуту (де-нол, викалин).

Це препарати для лікування гастриту і виразки, що утворюють захисну плівку на пошкодженій поверхні і сприяють загоєнню ерозій.

  • Препарати для поліпшення перетравлювання їжі, що містять ферменти (панкреатин).
  • Препарати для поліпшення моторики і перистальтики шлунково-кишкового тракту (домперидон).

Останні дві групи частіше призначаються при гастриті із зниженою секрецією для підтримки цієї функції шлунка.

Крім цього, доктор може порекомендувати знеболюючі (папаверин, но-шпа) та інші симптоматичні лікарські препарати для лікування гастриту.

{/LikeAndRead}