Правильне харчування при гастриті

Правильне харчування при гастритіПам'ятаєте слова мами в дитинстві: «Їж суп, не їж всухом'ятку». Багато хто з нас не слухалися рад мами, а тепер розплачуються гастритом. І тепер ми не контрольовано п'ємо таблетки, в надії на те, що після їх прийому ми станемо абсолютно здорові, і знову зможемо є наші улюблені гамбургери, піци, чіпси, запиваючи все це газованими напоями та пивом! Люди забувають про одну істину, що правильне харчування при гастриті - запорука успішного його лікування.

Яке ж харчування можна назвати правильним при гастриті? Пам'ятайте, що розрізняють гастрити з підвищеною і зниженою кислотністю, дієти при них дещо відрізняються. Але дві ці дієти об'єднує спільна характеристика - харчуватися потрібно регулярно 5-6 разів на день, ретельно пережовуючи їжу, не переїдати, утриматися від грубої їжі, не їсти всухом'ятку.

{LikeAndRead}

Їжа може бути приготована на пару, варена, тушкована і навіть смажена, але без панірування і кірки. Також слід забути про копченої, солоної, маринованої, гострої їжі і, звичайно ж, міцних спиртних напоях і газованій воді.

Правильне харчування при гастриті з підвищеною кислотністю

Метою лікувального харчування для хворих на гастрит з підвищеною секрецією є зменшення кислотності шлунка і регулювання її балансу. Тому з раціону необхідно виключити всі страви сокогонное дії, такі як чорний хліб і здоба, кисла і жирна їжа, гострі закуски і консерви, бобові.

Обволікаючі каші та супи, нежирні сорти м'яса і риби, цвітна капуста, кисломолочні продукти, картопля, кабачки - головні компоненти лікувальної дієти. Також рекомендують пити лужну воду, киселі і зелений чай.

Дієтотерапія при гастриті із зниженою кислотністю

Правильне харчування при гастриті із зниженою кислотністю полягає в стимуляції секреції шлунка, без пошкодження його слизової. Рекомендується їсти м'ясні та рибні бульйони, запечені або смажені на вершковому маслі овочі, неміцний кава і какао.

Здоба, виноград, капуста, редис, цибулю і часник, молоко, огірки - забороняються, оскільки вони викликають процеси бродіння.

Коли у нас нічого не болить, ми абсолютно забуваємо про те, що їмо, і лише коли з'являється гастрит, ми усвідомлюємо, що їмо. Пам'ятайте, що правильне харчування при гастриті - 80% успішного лікування від цього захворювання. Тому дотримуйтесь принципам лікувальної дієтотерапії, займайтеся спортом, уникайте стресових ситуацій, відмовтеся від шкідливих звичок - і гастрит залишиться лише епізодом в житті!

{/LikeAndRead}