Харчування при ерозивно гастриті

Харчування при ерозивно гастритіЕрозивний гастрит - часто зустрічається запалення слизової шлунка бактеріальної етіології, зафіксоване як у гострій, так і в хронічній формі. Розвиток вогнищ ерозії відбувається переважно в дистальному відділі і спочатку не має яскраво виражених симптомів, що ускладнює лікування на ранніх стадіях.

При будь-якому варіанті запалення, правильне харчування при ерозивно гастриті - основа терапії, тоді як медикаментозне лікування концентрується на ерадикації бактерій, що послужили джерелом захворювання.

Загальні принципи дієти

Перш за все, харчування при ерозивно гастриті має складатися з невеликих за розміром порцій, уживаних через фіксовану кількість годин. Особливу увагу належить приділити ретельності первинної обробки їжі, оскільки ферменти, що містяться в слині, в значній мірі дублюють функції шлункового секрету.

{LikeAndRead}

При подачі страв слід пам'ятати, зайво гаряча їжа травмує і без того пошкоджену слизову, тоді як холодна вимагає тривалого перетравлення, що викликає необхідність у додатковій виробленні кислоти.

Вибираючи спосіб приготування продуктів, перевагу варто віддати відварюванню або гасіння, при цьому рекомендується рідка або кашкоподібна консистенція одержуваних на виході страв.

Харчування при ерозивно гастриті

У значній частині випадків ерозивний гастрит характеризується підвищенням кислотності, у зв'язку з чим абсолютного виключенню з раціону підлягають всі види газованих напоїв, кави, такі овочі як капуста, буряк, редька і бобові, кислі сорти фруктів. Крім цього, дієта забороняє вживання будь-яких видів копченостей і солінь, грибів, виробів з борошна грубих сортів. Безумовне вето накладається на міцні бульйони, більшість приправ і соусів.

Основою раціону при ерозивно гастриті стають нежирні сорти м'яса або риби, супи слізеобразное консистенції, не містять великих шматків, різні види каш, розварені і протерті овочі. Сприятливий вплив на уражену слизову надає включення у регулярне меню киселів і компотів.

Харчування при ерозивно гастриті має бути максимально насичено білками, що сприяють регенерації клітин слизової, в той час як споживання страв з високою концентрацією вуглеводів варто по можливості обмежити.

{/LikeAndRead}