Харчування при гастриті шлунку

Харчування при гастриті шлункуДуже поширені зараз запальні захворювання шлунка, найчастіше викликані неправильним харчуванням. Проявів у цих захворювань багато, але їх об'єднали під загальною назвою гастрит. Незважаючи на зростання кількості ліків, головним при лікуванні гастриту все одно залишається дієта. Гостре запалення може перейти в хронічне. У цьому випадку, щоб не допускати ускладнень, потрібно дотримуватися певних правил у харчуванні.

Яким же має бути харчування при гастриті шлунку?

Загальні правила дієти при гастриті - це виняток гострих, копчених і смажених продуктів, часнику, редиски, кави, алкоголю і напівфабрикатів з великою кількістю хімічних добавок. Їжа повинна бути теплою, краще, якщо ви її будете більше варити і протирати. Є слід часто і потроху, ретельно пережовуючи їжу. Ні в якому разі не можна переїдати. Добре замінити звичайний чай відварами трав: ромашки, звіробою, меліси, шавлії та інших.

{LikeAndRead}

Харчування при гастриті шлунка під час загострення

Під час нападу гострого гастриту бажано деякий час зовсім не є. Можна пити відвар ромашки. Після стихання болів можна їсти рідкі каші на воді, протерті супи, відвари шипшини і ромашки і сухарі з білого хліба. Не рекомендуються каші з кукурудзяної і ячної крупи, газовані напої, сирі овочі і фрукти. Їжа повинна бути протерта, краще приготована на пару або запечена.

Хронічний гастрит може бути двох видів: із зниженою кислотністю і з підвищеною.

Для гастриту із зниженою кислотністю характерна недостатня діяльність шлункового соку. Тому дієта в цьому випадку повинна бути спрямована на активізацію роботи шлунка.

Крім загальних рекомендацій для хворих на гастрит, з харчування при гастриті шлунка потрібно виключити холодні продукти, вони надовго затримуються в шлунку і дратують слизову. Їжу годі й протирати, але уникайте грубої клітковини, наприклад, сирої капусти.

Їжу краще готувати на пару, рибу і м'ясо вибирайте нежирне. Рекомендуються киселі, рідкі каші та супи, кисломолочні продукти. Хліб краще білий, підсушений, а молочні продукти нежирні.

Якщо у вас гастрит з підвищеною кислотністю, за допомогою їжі потрібно знизити активність шлунка. Їжу краще протирати і добре проварювати. Виключаються кислі фрукти і овочі, маринади і соління, оцет, обмежити потрібно кефір, а краще замінити його ряжанкою.

Харчування при гастриті шлунка - це основний спосіб не допустити ускладнень. Якщо ви будете ретельно дотримуватися дієти, гастрит може довго не нагадувати про себе.

{/LikeAndRead}