Мінеральна вода при гастриті

Мінеральна вода при гастритіЯкщо лікар-гастроентеролог поставив вам діагноз гастрит, то поряд з іншими препаратами вам напевно рекомендовано приймати мінеральну воду. Мінеральна вода при гастриті сприяє нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту, жовчовивідних шляхів, печінки, видільної системи.

Деякі види мінералок містять до п'ятдесяти природних мікроелементів, які корисні й необхідні організму. У мінералці міститься безліч мікроелементів, які складно отримати з будь-якими продуктами харчування.

Важливо і те, що цей лікарський препарат коштує недорого і продається повсюдно, завдяки чому нескладно організувати комплексне лікування із застосуванням мінеральної води.

Мінеральна вода при гастриті - як її вибрати

Як правило, при призначенні лікування лікар вказує дозування, а також називає, яка саме мінеральна вода вам підійде. Цими рекомендаціями не можна нехтувати. Справа в тому, що вибір тієї чи іншої мінеральної води залежить в тому числі і від кислотності шлункового соку.

{LikeAndRead}

Як відомо, запалення шлунка завжди супроводжується зниженою або підвищеною кислотністю. Для одного випадку слід придушувати дію HCl, яка розщеплює їжу, а в іншому, навпаки, посилювати її виділення. У зв'язку з цим призначається чи лужна, або кисла мінеральна вода. Також важлива і температура води.

Мінеральна вода при гастриті з підвищеним виділенням НСl розігрівається для того, щоб прибрати надлишок СО2. Випивати її слід швидко за годину до прийому їжі. У таких випадках рекомендована вода «Боржомі», води з Арзні, Мацести, з Желєзноводськ.

При зниженій кислотності воду розігрівати не потрібно і пити її слід повільно, за двадцять хвилин до їжі. Вода повинна залишитися в шлунку на той момент, коли в нього потрапляє їжа. Ідеальним варіантом для даного випадку є хлоридно-натрієві води («Єсентуки-4», «Єсентуки-17»).

Способи лікування

Якщо вам призначена мінеральна вода при гастриті, то починати її прийом слід невеликими дозами - чверть або половина склянки. Концентрація мінеральних речовин не повинна перевищувати грама на літр. Якщо вона буде занадто високою, то це може підсилити запалення шлунка. Тривалість лікування призначає лікар. Один курс не перевищує одного місяця. Повторюється курс не частіше чотирьох разів на рік.

Пам'ятайте, що мінеральну воду при гастриті слід вживати з особливою обережністю, враховуючи особливості захворювання. Якщо після декількох днів прийому мінералки ви відчуваєте метеоризм, відрижку, млявість, біль у надчеревній області, то її прийом слід припинити.

{/LikeAndRead}