Медикаментозне лікування ерозивного гастриту

Медикаментозне лікування ерозивного гастритуПричини виникнення ерозій

У результаті впливу на слизову шлунка деяких агресивних факторів розвиваються дефекти, що називаються ерозіями. Причини різноманітні, а медикаментозне лікування ерозивного гастриту залежить від них.

Наприклад, тривалий безконтрольний прийом деяких нестероїдних препаратів, що мають протизапальну дію, в тому числі аспірину, призведе до поразки оболонок шлунка, цьому сприятиме і зловживання алкоголем, часте вживання в їжу гострих і смажених страв. Нерідко після 24 годин після впливу стресових факторів ризику (опіки, травма, операція, шок, ниркова або печінкова недостатність) виникають ерозії.

Медикаментозне лікування ерозивного гастриту

Своєчасне виявлення і вчасно розпочате лікування в даному випадку здатне позбавити від проблем у майбутньому: ерозивний гастрит є одним з факторів розвитку раку. Тому в першу чергу треба спробувати скасувати фактор, який призвів до захворювання. Якщо було отруєння - важливо негайно промити шлунок і зробити очисну клізму.

{LikeAndRead}

При невираженому процесі лікування проводиться амбулаторно, але у випадку з множинними ерозіями або за наявності кровотечі з дефекту слизової медикаментозне лікування ерозивного гастриту проводиться в умовах стаціонару.

Критичним хворим для профілактики розвитку стресу призначають всередину рідкі антациди або блокатори Н2-гістамінових рецепторів (циметидин, ранітидин, фамотидин), а при необхідності кровезамінюючими розчини.

З метою зниження агресивного впливу на слизову раціонально застосування блокаторів протонної помпи обкладочнихклітин (омепразол, лансопразол), під час лікування слід постійно вимірювати величину рН шлунка, вона повинна бути 4.0.

Коли призначаються антацидні препарати, не можна залишати без уваги той факт, що вони можуть призвести до порушення стільця, тому краще їх застосовувати малими курсами і під контролем лікаря.

Профілактика

Крім медикаментозного лікування виразкового гастриту треба змінити спосіб життя, а саме відкоригувати харчування. Необхідно зменшити, аж до повного виключення, кількість приправ, виключити з раціону смажене, маринади. Добре пити настої з трав, які мають в'язким, протизапальною і обволікаючу дію: ромашка, м'ята, звіробій, насіння льону.

{/LikeAndRead}