Ліки від виразки та гастриту

Ліки від виразки та гастритуГастрит - захворювання, при якому від впливу якихось хімічних речовин, неправильного харчування, попадання мікробів, гормонального дисбалансу у внутрішній оболонці шлунка відбуваються запальні зміни. Виразкова хвороба - коли це запальне зміна настільки сильне, що утворюється ділянка (ділянки), на якому гинуть клітини слизової оболонки, а іноді і більш глибоко лежачих шарів.

За якими критеріями підбирають ліки від виразки та гастриту?

Це питання має вирішуватися індивідуально.

Перше, на що звертають увагу, це причина захворювання.

Найчастішою причиною на сьогоднішній день вважають бактерію Хелікобактер пілорі, яка може передаватися через слину від однієї людини до іншої.

Іншими причинами є: нерегулярне харчування, їжа з великою кількістю приправ, вживання занадто гарячої або холодної їжі, стреси, гормональні порушення (особливо під час настання клімаксу), куріння, вживання міцних алкогольних напоїв.

{LikeAndRead}

Другою важливою складовою, яку обов'язково враховують, коли вибирають ліки від виразки і гастриту, це рівень кислотності середовища в шлунку.

Кислотність може бути нормальною, підвищеною або зниженою. Визначають її, проводячи в шлунок тонкий зонд з датчиком. Але часто і рівень кислотності, та наявність у шлунку хелікобактер пілорі, і саме захворювання (гастрит це чи виразка) оцінюють в комплексі, при проведенні фиброгастроскопии - дослідження, коли доводиться ковтати товстий зонд з оптичною системою всередині.

При виявленні в шлунку бактерії Хелікобактер: ліки від виразки та гастриту призначає обов'язково лікар-гастроентеролог, так як це включає в себе прийом специфічного антибіотика (одного або двох відразу). Самому собі таку терапію призначати не можна, тому що можна тільки нашкодити.

Як лікується гастрит зі зниженою кислотністю

Цей гастрит небезпечний тим, що він може переродитися в рак шлунка. В даному випадку лікування полягає в прийомі препаратів, які допомагають шлунку синтезувати більше соляної кислоти (пентагастрин, лимонтар) або ліків на її основі (ацідін-пепсин, сік шлунковий).

Ліки від виразки і гастриту з нормальною та підвищеною кислотністю

У першу чергу це такі медикаменти, які спрямовані на зменшення освіти шлунком соляної кислоти. Найкращими з них є омепразол (омез), рабепразол, пантопразол (Нольпаза). Можна вживати і ліки з іншої групи - ранітидин (Рантак ®), фамотидин (Квамател), але вони дещо впливають на гормональний фон.

Крім цього, призначаються ліки, які нормалізують нормальне проходження їжі і води по шлунково-кишковому тракту: домперидон, мотилиум.

Вищевказані ліки п'ються не менше двох тижнів курсами.

При загостренні виразки або гастриту до лікування додають препарати, що захищають шлунок від соляної кислоти: фосфалюгель, Алмагель, маалокс, або препарати вісмуту (де-нол, викаир, викалин).

{/LikeAndRead}