Як харчуватися при хронічному гастриті

Як харчуватися при хронічному гастритіДля успішного лікування всіх захворювань ШКТ тільки регулярного прийому лікарських засобів недостатньо. Найчастіше необхідно докорінно змінити стиль життя, в першу чергу це стосується дієти.

Не є винятком і запалення слизової оболонки шлунка. Але мало хто з лікарів може дохідливо і зрозуміло пояснити, як харчуватися при хронічному гастриті. Дієти відрізняються не тільки при різних формах захворювання, а й за періодами. Спробуємо розібратися разом.

Як харчуватися при хронічному гастриті в період загострення

У даному випадку дотримання правильно підібраної дієти - це запорука одужання або тривалої ремісії. Рекомендації лікарів зазвичай обмежені двома фразами і часто вимагають доповнень. Отже, приступимо!

{LikeAndRead}

У період загострення процесу прийом їжі доцільно розділяти на невеликі дробові порції, щоб не перевантажувати роботою і без того ослаблений шлунок. Рекомендується п'ятиразове харчування. Важливо механічне щадіння шлунка і запобігання впливу гострої, пряної, солоної їжі. Перевагу треба віддавати тушкованим, запеченим, відварною продуктам.

При атрофічному гастриті намагатися стимулювати слизову сокогонное продуктами не варто, нехай цим займаються лікарські препарати. У той же час слід виключити з раціону важкі для перетравлення тривало затримуються в шлунку (жирне і смажене м'ясо, копченості) або подразнюють слизову оболонку продукти (соління, маринади, прянощі, надмірно кислі і солоні страви).

Як харчуватися при хронічному гастриті хворим з гіперсекреторних типом захворювання?

Безумовно, необхідно уникати сокогонних напоїв, таких як пиво, будь-які газовані рідини, чорна кава, міцний чай, квас. Важливо виключити їжу, багату екстрактивними речовинами (наваристі жирні супи, кислі щі, борщі, бульйони). Дієти повинні підбиратися індивідуально з виключенням погано які хворим продуктів (гриби, молоко, вінегрети).

Забороняються продукти, які сприяють виробленню шлункового соку: томати, шоколад, цитрусові, кава, часник, цибуля, перець.

Період ремісії

Загальні принципи дієти зберігаються, розширюється поступово лише список продуктів. Вводяться маринади, прянощі, бажано свіжі. Останній прийом їжі рекомендується за 3-4 години до сну. Перевага віддається кисломолочної їжі. Важливо уточнювати у лікуючого лікаря, як харчуватися при хронічному гастриті в цей період і тоді загострення будуть рідкісним явищем у вашому житті.

{/LikeAndRead}