Як лікувати атрофічний гастрит

Як лікувати атрофічний гастритАтрофічний гастрит, відповідно до міжнародної класифікації за формою протікання захворювання, відноситься до хронічних різновидам запалень слизових покривів шлунка. Основною ознакою атрофічного типу хвороби служить помітне зменшення товщини слизової шлунка і різке скорочення кількості нормально функціонуючих клітин.

Точні причини утворення саме цієї форми запалення не до кінця з'ясовані, проте достеменно відомо, що занедбаний стан пацієнта часто провокує перехід захворювання в рак шлунка. У зв'язку з цим, питання, як лікувати атрофічний гастрит, має вирішуватися максимально оперативно, із залученням профільних фахівців.

Симптоми атрофічного гастриту

На початковому етапі зміни слизової локалізуються в областях зосередження парієтальних клітин, що призводить до миттєвого скорочення вироблення всіх основних ферментів. Зовнішні симптоми атрофічного гастриту досить схожі з іншими формами запалень, і проявляються у вигляді печії, значного зменшення маси тіла, загальної слабкості, кишкових розладів.

{LikeAndRead}

Подальше порушення діяльності клітин слизової призводить до дефіциту основних груп вітамінів і, як наслідок, анемії і кровоточивості ясен.

Як лікувати атрофічний гастрит

Безпомилкове діагностування саме атрофической різновиди гастриту можливе виключно після проведення докладного ендоскопічного і гістологічного обстеження. Остаточне рішення, як лікувати атрофічний гастрит, приймається виходячи з виявленої стадії розвитку запалення і стану функціональної складової шлунка.

Базова терапія складається з таких факторів як:

  1. Неухильне дотримання дієти, підібраною виходячи з даних про кислотності шлунка, віку і способу життя пацієнта.
  2. Вживання холинолитических і спазмолітичних препаратів, згідно призначень фахівця.
  3. Прийом належних вітамінних засобів.
  4. Проведення відновлювальних санаторно-курортних процедур в спеціалізованих установах.
  5. Особливу увагу варто приділити формуванню правильного режиму дня із збереженням балансу між роботою і відпочинком.

Незважаючи на уявну простоту більшості рекомендацій, не варто дотримуватися порад оточуючих, як лікувати атрофічний гастрит. Імовірність виникнення супутніх захворювань у цьому випадку різко збільшується, що робить подальше лікування вельми скрутним.

{/LikeAndRead}