Як вилікувати хронічний гастрит

Як вилікувати хронічний гастритПоняття хронічний гастрит включає в себе декілька захворювань, що відносяться до запалень слизових тканин шлунка і супроводжуються дисфункцією його всмоктуючих і рухових здібностей.

Класифікація тієї чи іншої форми хронічного гастриту залежить від ступеня супроводжуючих його секреторних розладів, локалізації морфологічних змін, етіології запального процесу, даних біопсії. У зв'язку з цим, питання як вилікувати хронічний гастрит повинен бути адресований виключно грамотному і досвідченому фахівцеві.

Дієта при хронічному гастриті

Дієтотерапія - основоположний чинник при лікуванні будь-який з різновидів хронічного гастриту. Формування раціону залежить від наявної кислотності шлункового секрету і фази протікання запалення.

{LikeAndRead}

При загостренні захворювання головною метою дієти стає мінімізація навантажень на шлунково-кишковий тракт, стимуляція загоєння пошкоджених ділянок слизової. З раціону категорично виключаються гарячі і тверді страви, допускається їжа тільки рідкої або кашоподібні консистенції, розділена на невеликі порції. Забороняються до вживання будь-які прянощі і соуси, овочі і фрукти в сирому вигляді, кисломолочні та борошняні продукти.

На стадії ремісії дієта кілька пом'якшується, за рахунок введення в меню злегка зачерствілого хліба, некислого сиру і кислого, сметанних видів соусів, чаю, какао. Незалежно від форми гастриту повністю забороняються алкоголь, жирні сорти м'яса або риби, соління й маринади.

Як вилікувати хронічний гастрит з допомогою ліків

Загальні принципи гастроентерології припускають п'ять ступенів терапії, коли мова заходить про те, як вилікувати хронічний гастрит.

  1. Нормалізація кислотності шлункового секрету. Здебільшого проводиться з використанням антацидів і неселективних холінолітиків.
  2. Антібактерільная терапія. Застосовується тільки при підтвердженні етіології захворювання.
  3. Стабілізація моторних функцій шлунка. Відбувається при призначенні препаратів прокінетіческого ряду.
  4. Захист слизових покривів.
  5. Виправлення ферментативних порушень. Призначаються медикаменти, що включають в свій склад панкреатин.

Досить часто однією з причин запальних процесів стає регулярно випробовуване стресовий стан. Тому, поки питання як вилікувати хронічний гастрит не став актуальним, необхідно скоротити ймовірність виникнення подібний ситуацій та вжити заходів щодо впорядковування способу життя.

{/LikeAndRead}