Фізичні вправи і депресія

Фізичні вправи і депресіяБудь-хто, хто хоче поліпшити стан здоров'я, серед низки рекомендацій фахівців повинен особливо прислухатися до рекомендації підвищити фізичну активність, оскільки фізичні вправи здатні полегшити симптоми багатьох захворювань.

Депресія особливо виділяється серед найпоширеніших захворювань сучасного світу як хвороба, прояви якої можна істотно знизити завдяки фізичній активності.

Розставання, смерть чоловіка або близького члена сім'ї, вихід на пенсію, почуття власної неповноцінності, втрата статусу, зниження життєздатності - ось лише невеликий перелік найпоширеніших психологічних факторів, що призводять до виникнення депресії. Серед біологічних факторів виникнення депресії можна виділити природне коливання рівня гормонів в організмі, наркоманію та алкоголізм.

{LikeAndRead}

Цілком закономірно, що багато видів наркотиків, такі як марихуана, кокаїн і героїн, заборонені до продажу законодавчо, але великою проблемою залишаються легалізовані алкоголь, тютюн, транквілізатори, залежність від яких провокує розвиток депресії у великої кількості людей обох статей.

Звичайно, після постановки діагнозу депресії, викликаної хімічної або алкогольною залежністю, хворому необхідно вдатися до медичної і психологічної допомоги. Однак навіть у цьому випадку фізичні вправи рекомендовані для усунення токсинів, оздоровлення опорно-рухового апарату, серцево-судинної системи та підвищення самооцінки.

Лікарі визнають, що виграти цю війну важко, і у понад половини пацієнтів трапляються рецидиви хвороби, але будь-яке лікування має більше шансів на успіх при включенні фізичної активності в курс терапії.

Дослідження, проведені в кінці 1990-х років, показують, що у пацієнтів, які отримували крім медикаментозного лікування депресії, ще й фізичне навантаження, процес одужання був більш успішним і рецидиви траплялися рідше, ніж у тих, хто отримував тільки медикаментозне лікування.

При довгостроковій фізичної активності, особливо коли вправи робляться щодня, відбувається закріплення нової звички. Тобто відбувається заміна шкідливої звички на здорову. Фізична активність, за словами лікарів, стимулює вироблення ендорфінів, які викликають почуття радості, що триває протягом декількох годин після того, як вправи були закінчені.

Що стосується гормонального спаду, що відбувається при старінні у здорових людей, у зв'язку з чим у них можуть спостерігатися симптоми депресії, то необхідно знати, що фізична активність сприяє виробленню нейромедіатора серотоніна, який відповідає за гарний настрій.

У чоловіків природний занепад сил може бути повністю подолана або суттєво уповільнений при заняттях бодібілдінгом, оскільки він стимулює секрецію тестостерону. Поточні дослідження показують, що кращого результату можна добитися при щотижневих тренуваннях з достатнім відпочинком між вправами. Висока інтенсивність вправ за короткий термін за участю великих груп м'язів активно стимулює вироблення тестостерону відразу після тренування. Проте варто пам'ятати про міру. Надлишок тестостерону може викликати зворотний ефект, тому важливо, щоб програма занять була розроблена кваліфікованими фахівцями і складалася з аеробних вправ, що перемежовуються з бодібілдінгом.

На закінчення хотілося б відзначити, що фізичні вправи самі по собі не можуть вирішити всіх проблем, але вони будуть прекрасною підмогою при лікуванні депресії.

{/LikeAndRead}