Вузлувата еритема симптоми, причини і лікування

Вузлувата еритема симптоми, причини і лікуванняВузлувата еритема - це рідкісне захворювання, яке обумовлено запальним процесом шкіри, а саме жирової клітковини і судин, викликане під впливом різних факторів, не пов'язаних один з одним. Захворюванню найбільш схильні представниці жіночої статі вікової категорії 15-35 років, у кілька разів перевищуючи виявлення еритеми у чоловіків, також зустрічається у дітей.

Поширеність захворювання залежить від пори року, в яке активізуються інфекції, від клімату, останнім часом своєчасне і ефективне лікування інфекцій, викликаних мікобактеріями і стрептококами, призвело до того, що виявлення вузлуватої еритеми у людей значно скоротилося. Найчастіше захворюваність відбувається в осінній період і весняний.

{LikeAndRead}

Симптоми вузлуватої еритеми

Перебіг хвороби може бути гострим, або хронічним. Еритема у дітей протікає важче. При гострій формі захворювання відзначаються такі симптоми:

  1. Підвищується температура.
  2. Погіршення загального стану.
  3. Виникнення вузлів в області колін, гомілок, іноді на обличчі, сідницях, стегнах. Вузли червоних відтінків, що перетікають в синюшність, а пізніше набувають бурий колір, або жовтий.
  4. Вузлики або ущільнення хворобливі і гарячі при пальпації, ревматоїдний больовий синдром, ломота в м'язах і суглобах.
  5. Запальні процеси в суглобах, відзначаються у? пацієнтів з еритемою.
  6. Набряклість ніг.

Хронічна форма захворювання характеризується наявністю вузлів, здатних до злиття один з одним, симптоми проходять і з'являються знову, виникаючи вже на нових ділянках.

Причини вузлуватої еритеми

У переважній більшості фахівцям не вдається встановити причину захворювання. Відомими джерелами, пов'язаними з виникненням вузлової еритеми є:

  1. Чутливість до лікарських засобів (наприклад, препарати пеніциліни - амоксицилін, антибіотики, препарати, що містять сульфони - похідні сірчаної кислоти, гестагени, сульфонаміди, а також оральні протизаплідні засоби) Найпоширенішою причиною є стрептокок.
  2. Інфекції дуже різні, такі як гепатит В, туберкульоз, орнітоз, туляремія, хламідіоз, сифіліс, мікоплазмоз, гістоплазмоз - звана хворобою Дарлінга, інфекційна жовтяниця - лептоспіроз, вірусна інфекція мононуклеоз, кокцидіоідомікоз, ієрсиніоз - поразка ШКТ, лимфоретикулез - це хвороба котячих подряпин.
  3. Захворювання - виразковий коліт, ревматизм, лейкемія, системний васкуліт - хвороба Бехчета, саркоїдоз, гематологічна хвороба лімфома.
  4. Збій гормонів. Гормональна перебудова в організмі, наприклад в період вагітності.

Лікування вузлуватої еритеми

Діагностика передбачає первинний огляд, який дозволяє практично відразу встановити діагноз - вузлувата еритема за зовнішніми ознаками. Додатково досліджується на наявність стрептокока мазок, взятий з ротової порожнини. Щоб диференціювати вузлувату еритему від иерсиниоза, досліджують аналіз калу, від туберкульозу, або саркоїдозу застосовують рентген легенів.

Для ефективного лікування необхідно з'ясувати первинну патологію, що викликала еритему, при правильному лікуванні, ознаки вузлуватої еритеми сприятливо усуваються.

Лікування, спрямоване на зняття симптомів проводиться за допомогою курсу протизапальних препаратів нестероїдного типу, кортизон у вигляді ін'єкцій, або всередину, запалення знімає також колхіцин. Йодид калію всередину сприяє усуненню вузлів, для усунення больових відчуттів призначають анальгетики, при сильних болях рекомендується спокій, додатково використовуються компреси в гарячому, або холодному вигляді. Додатково призначаються, вітаміни С, Е, Р, препарати кальцію.

При гострих запальних процесах застосовують препарати - кортикостероїди, або містять саліцилат.

Вузлувата еритема приносить хворобливість і дискомфорт, але важливо, що захворювання не небезпечно для внутрішніх органів людини і в більшості має сприятливий позитивний прогноз.

За матеріалами сайту overhealth.ru

{/LikeAndRead}