Синдром хронічної втоми що це таке

Синдром хронічної втоми що це таке            До недавнього часу існування даної хвороби не було доведено. Однак проведені вченими досліди показали, що хронічна втома не тільки існує, але і є досить непростим захворюванням. Вона може знизити фізичні здібності організму на 50% і більше.

Причини захворювання і група ризику

Синдром хронічної втоми вже називають хворобою 21 століття, яка вражає в першу чергу жителів мегаполісів. Відзначено, що захворювання частіше проявляється у працюючих жінок 25-50 років, які займають відповідальні посади і є трудоголіками. Вилікувати такий синдром швидко неможливо, часом процес затягується на довгі місяці.

Описуване захворювання характеризується тривалої емоційної та фізичної втоми, що не проходить після відпочинку, навіть тривалого. У групі ризику знаходяться жителі великих населених пунктів. На них впливає більше факторів, здатних викликати синдром втоми - погана екологія, хронічні хвороби, віруси.

{LikeAndRead}

Хронічна втома - симптоми

Яскраво виражених симптомів саме цієї хвороби не існує. Вони можуть бути схожі на ознаки хронічних загострень. Тому, коли встановлюється діагноз, насамперед необхідно виключити інші хвороби.

Тим не менш, хронічна втома може виявлятися наступними ознаками:

  • Постійна втома після відпочинку
  • Знижений тонус м'язів
  • Сонливість у денний час і безсоння - вночі
  • Збільшення лімфовузлів
  • Мігрень
  • Скачки температури
  • Часті ГРЗ

З організмом можуть відбуватися й інші зміни: зниження концентрації уваги, часта зміна настроїв, раптові панічні атаки, чутливість до звуків і світла, неуважність, апатія. Хронічна втома часто проявляється шлунковими розладами, нудотою, сухістю в роті. Як мінімум половина перерахованих симптомів - вірна ознака того, що людина страждає від даного синдрому.

Профілактичні дії

Головним чином необхідно чергувати працю та відпочинок, причому відпочинок має бути повноцінний, а не домашня робота після дня в офісі. Слід уникати стресових ситуацій, періодично проходити курс лікування легкими заспокійливими, вживати якомога більше здорової їжі, більше перебувати на природі. Однак хронічна втома може прогресувати, якщо не звернутися до лікаря і займатися тільки самолікуванням.

{/LikeAndRead}