Остеохондроз шийного відділу характеристика захворювання

Остеохондроз шийного відділу характеристика захворюванняОстеохондроз шийного відділу по своїй суті є хронічним захворюванням, основна ознака якого - дистрофічні зміни в міжхребцевих дисках. Даний вид остеохондрозу розвивається в тому випадку, коли порушується місцевий кровообіг у шийному відділі хребта. Найбільш поширеними причинами захворювання виступають гіподинамія (тобто малорухливий спосіб життя) і генетична схильність.

Остеохондроз шийного відділу хребта і його симптоматика

Правильне лікування остеохондрозу шийного відділу багато в чому залежить від грамотного і своєчасного визначення його симптомів. Симптоми цього захворювання відрізняються від проявів остеохондрозу поперекового або грудного відділу.

  • Перш за все, внаслідок порушення кровопостачання головного мозку, пацієнт може скаржитися на часті головні болі, запаморочення, а також порушення координації і мови.
  • Крім того, виникає біль в шиї. Вона може бути прострілюючого (у такому випадку можна говорити про дискогенної цервикалгии) або мати ниючий характер. Больові відчуття поширюються на потиличну область, руку і лопатки.
  • Ще один характерний симптом - напруга шийних м'язів. Пальпація м'язів також призводить до хворобливих відчуттів.
  • В окремих випадках спостерігається зниження чутливості в області мови, який кілька розпухає, порушується його активність під час прийому їжі, а також погіршується мова.
  • Нарешті, м'язи рук і ніг стають ослабленими, повсякденна активність ускладнюється.

Методи лікування

Остеохондроз шийного відділу хребта можна і потрібно лікувати. При лікуванні переслідується дві мети: зняти больовий синдром і відновити нормальне функціонування шийного відділу. Для цього необхідно застосування медикаментозних і фізіотерапевтичних методів, масажу, акупунктури і лікувальної гімнастики.

{LikeAndRead}

При медикаментозному лікуванні захворювання фахівець знижує біль і зменшує запальний процес, а також відновлює обмінні процеси.

Щоб зняти запалення, призначають застосування нестероїдних протизапальних засобів (наприклад, непогано допомагає диклофенак). Щоб зняти больові відчуття, використовують різні анальгетики.

Крім того, остеохондроз шийного відділу лікується за допомогою зовнішніх засобів (мазей фастум гель і кетонал), місцево подразнюючих речовин (фіналгон) і засобів, що регенерують тканини (таких як Терафлекс М або Хондроксид). Для зняття м'язових спазмів використовують спазмолітики.

При немедикаментному лікуванні обов'язково враховують стадію перебігу хвороби. Гостра стадія має на увазі під собою необхідність дотримання постільного режиму. При цьому ліжко неодмінно має бути твердою. Якщо затиснений-якої нерв, то шийні хребці витягають за допомогою глиссоновой петлі. Крім того, в цих цілях застосовується і мануальна терапія. Також остеохондроз лікують за допомогою ультразвуку та магнітотерапії.

При лікуванні шийного остеохондрозу лікар, як правило, рекомендує регулярно виконувати спеціальний комплекс фізичних вправ. Тому невід'ємна частина лікування - це заняття лікувальною фізкультурою і плавання в теплій воді. Що стосується вправ, то вони виконуються пацієнтом у період ремісії. Фізкультура не зашкодить і здоровій людині в цілях профілактики цього неприємного захворювання.

Що ще входить до профілактичні заходи? Щоб уникнути виникнення остеохондрозу, фахівці рекомендують, крім вправ і походів у басейн, дотримуватися помірно-калорійної дієти, позбутися згубних звичок і не переохолоджуватися.

{/LikeAndRead}