Як залежить стан здоров'я від нашого харчування

Як залежить стан здоров'я від нашого харчуванняЗдоров'я і добре самопочуття - основа благополучного і щасливого життя. Воно залежить від кількох факторів: спадковості, екологічної обстановки, рівня фізичної активності людини і, звичайно, від його щоденного раціону.

Сьогодні багато хто хоче підтримувати правильний спосіб життя і часто задаються питанням: як отримати максимальну користь від правильного харчування?

Стан здоров'я безпосередньо залежить від їжі. Це людина інтуїтивно зрозумів вже давно. Але тільки зараз, коли наука перебуває на такому високому рівні технологічного та інтелектуального розвитку, ми може проаналізувати, як же споживана їжа впливає на самопочуття.

Цілюща сила кисню

Один з найбільш важливих і необхідних людині елементів - це кисень. Але мало хто знає, що він потрібен нам не лише для дихання, але і для грамотного харчування. А при варінні й інший тепловій обробці кисень практично повністю випаровується. Тому варена їжа не здатна дати нам той заряд життєвої сили, як, наприклад, свіжі овочі. Вчені вважають, що можливо саме цей факт вплинув на широке поширення багатьох хвороб, таких як судинні захворювання, діабет і т.д.

{LikeAndRead}

Тому якщо ви всерйоз вирішили взятися за своє здоров'я, пам'ятайте, що свіжі овочі, фрукти і ягоди повинні складати значну частину вашого раціону.

Збалансоване харчування - секрет гарного самопочуття

Для того щоб стан здоров'я вас радувало, необхідно, щоб щоденний раціон харчування був насиченим і збалансованим. Він повинен містити всі важливі для нормального функціонування організму речовини. Більшість вчених сходяться на думці, що дорослій людині для повноцінного життя необхідно вживати в їжу наступні продукти (за один день):

  • 2-3 порції зернових продуктів. Найбільш корисні, звичайно, каші (гречана, пшенична, пшоняна). Можна також вживати макарони з твердих сортів пшениці.
  • 2 порції білка (м'ясо, риба, яйця, сир, сир). Краще вибирати нежирні продукти.
  • 4-5 порцій свіжих овочів і фруктів. Можете готувати з них салати або їсти окремо. Але не забувайте, що необхідно суворо контролювати надходження жирів. Тому салати заправляйте невеликою кількістю рослинної олії. Намагайтеся обмежити споживання майонезу.

Якщо ви всерйоз вирішите зайнятися своїм здоров'ям і перейдете на таке збалансоване харчування, вже через кілька днів ви помітите перші результати. А якщо дотримуватися такої системи постійно, то вам буде гарантовано відмінний стан здоров'я і добре самопочуття.

{/LikeAndRead}