Здорова їжа яка вона

Здорова їжа яка вонаОсновою хорошого стану організму, а значить, довголіття вважається повноцінна, багата мікроелементами і вітамінами здорова їжа, що служить підтримці в потрібному тонусі залоз внутрішньої секреції

Раціональне харчування - це здорова їжа в помірному обсязі

Харчування можна вважати раціональним при заповненні їм енергетичних витрат організму, забезпеченні потреби в різних елементах, харчових волокнах. А самому харчового раціону при цьому слід кількістю і набором продуктів відповідати ферментативним можливостям кишечника.

Вибираючи систему харчування, корисно дізнатися плюси і мінуси вегетаріанства, адепти якого закликають повернутися до меню наших прапращурів, нібито не брали в рот ні крихти м'ясного, що явна неправда. Давно доведено, що і неандертальці, і австралопітеки були всеїдними.

{LikeAndRead}

Сучасні ж люди, всерйоз захоплені вегетаріанством, вважаючи, що саме це і є та сама здорова їжа, кілька помиляються. В організмі того, хто тривало харчується в відповідності з цією концепцією, досить швидко проявляється дефіцит заліза, кальцію, багатьох вітамінів і відбувається порушення обміну білків, що веде до хвороб. Це мінус. Плюс ж вегетаріанства в неупотреблении надлишкової кількості тваринних білків, що прискорюють процес старіння, що засмічують і отруюють організм шлаками - продуктами обміну.

Напевно правильніше міркувати про пріоритетність раціону з достатком рослинних волокон, вітамінів і мікроелементів, але з низьким (чим характеризується будь-яка здорова їжа) - кухонної смоли, цукру, насичених жирів і холестерину. Холестерин хоч і служить незамінним матеріалом для формування кожної клітини і синтезу гормонів, але часто буває причиною, що викликає атеросклероз, хвороби аорти і артерій, щорічно забирають мільйони життів. Складна і суперечлива роль холестерину в організмі.

«Антихолестеринова дієта»

Однак все-таки слід вести мову про обмеження в їжі, багатої холестерином, і про перевагу їжі з достатньою кількістю речовин-антиоксидантів, що перешкоджають його окисленню - «пусковому гачка» страшних захворювань. Тим, хто побоюється (за генетичними або інших міркувань) цих хвороб, слід віддати перевагу продукти, які знижують холестерин, з високим рівнем вмісту вітамінів групи В, РР, Е, С, Р. найправильніший в цьому контексті вважаються овочі, фрукти, свіжий горох, капуста, зелена квасоля, мигдаль, боби, ріпа, помідори, сир, печінка, пророщені зерна пшениці, яловичина .

У пошуку здорової їжі слід схилятися до низькокалорійної їжі, що не допускає передчасного розвитку хвороб старості (раку, діабету, гіпертонії, інсульту, інфаркту) і значно продовжує людське життя.

{/LikeAndRead}