Таблетки від прищів і вугрів

Таблетки від прищів і вугрівПричиною появи вугрів (акне) є закупорювання волосяних фолікул шкіри сальними залозами і ороговілими клітинами шкіри. Угри найчастіше з'являються на шкірі обличчя, спини, передпліч і грудей. Цьому захворюванню більшою мірою схильні чоловіки.

Вугрі можуть бути чорними, коричневими або білими.

  • Чорні та коричневі точки (відкриті комедони) - закупорені і розширені пори.
  • Білі крапки (комедони закриті) - забиті пори, які мають маленький отвір.
  • Пустули - горбки, що утворюються при розмноженні бактерій всередині комедона.
  • Кісти - глибокі, наповнені гноєм порожнини.

Чи завжди необхідні таблетки від прищів і вугрів?

При легкій стадії акне (комедонах або невеликій кількості пустул) вимагається лише ретельний догляд. Якщо через 6-8 тижнів ситуація не поліпшується, можна застосувати безрецептурні препарати у вигляді лосьйонів, кремів і гелів. До їх складу обов'язково входить бензоїл пероксид, резорцин, азелаиновая кислота, сірка та саліцилова кислота.

{LikeAndRead}

Наносити ці засоби на шкіру необхідно щодня. Як доповнення можна використовувати маски, що видаляють надлишки жиру. Якщо дані засоби неефективні, слід звернутися до лікаря.

Які таблетки від прищів і вугрів може призначити лікар

Лікар може виписати один з трьох видів медикаментів:

  • системні антибіотики;
  • гормони і антіандрогени;
  • изотретиноин.

Вибір препарату повністю залежить від тяжкості захворювання, загального стану організму і того, які заходи вже робилися.

Найчастіше лікарі призначають антибіотики з групи тетрациклінових або макролідних. Більш поширені перші, зокрема, доксициклін, за кордоном - міноціклін. Вони знімають запалення і знижують зростання бактерій. Таблетки від прищів і вугрів необхідно приймати протягом декількох місяців.

Гормональні препарати застосовуються тільки для лікування акне у жінок. Вони підвищують концентрацію білків, що зв'язують тестостерон, знижуючи активність сальних залоз. Це гормональні контрацептиви, спіронолактон, етинілестрадіол і ципротерону ацетат (наприклад, «ярина» і «Джес»). Ці препарати використовуються відповідно до схеми, яка від менструального циклу.

Изотретиноин (роаккутан) - системний ретиноид, використовуваний при важких формах акне. Він уповільнює ріст клітин шкіри і сальних залоз, перешкоджаючи закупорювання пор.

Правила застосування

Всі таблетки від прищів і вугрів дозволяється приймати виключно за призначенням лікаря. Перед їх застосуванням необхідно пройти обстеження. Не слід порушувати періодичність та дози, зазначені лікарем. Забороняється застосування при вагітності та в період годування грудьми або передача іншим особам для самолікування.

{/LikeAndRead}