Акне вугрової хвороба

Акне вугрової хворобаШкірне сало є природним речовиною, яка захищає нашу шкіру, однак при закупорці сальних залоз відбувається накопичення шкірного сала під шкірою, в результаті чого з'являється акне або вугрової хвороба.

Зміст:

  • Причини появи акне
  • Симптоми вугрової хвороби
  • Види вугрової хвороби
  • Вугрової хвороба: діагностика
  • Як лікувати вугровий хвороба
  • Профілактика акне

Акне може з'явитися в різному віці і найчастіше вражає шкіру обличчя, грудей, спини і передпліч. Вугрової хвороба, не дивлячись на те, що є проблемою косметичного характеру, отруює життя величезній кількості людей на планеті. Саме тому своєчасне лікування акне має таке велике значення: вчасно зупинивши це захворювання, можна позбутися багатьох комплексів і невпевненості в собі.

{LikeAndRead}

Причини появи акне

Акне вугрової хворобаОднією з найпоширеніших причин появи акне є порушення гормонального фону. Як часто можна зустріти юнаків і дівчат у період статевого дозрівання, для яких вугрової хвороба стала справжнім покаранням! А причина криється в тому, що постійні коливання гормонів у крові знижують місцевий імунітет, змінюють кількість і склад шкірного сала, створюються сприятливі умови для розвитку мікроорганізмів. З цієї самої причини у багатьох дівчат прищі з'являються в певній фазі менструального циклу.

Вугрової хвороба може стати наслідком збою в імунній системі людини. Адже саме імунна система виробляє контроль активності бактерій на поверхні шкіри, а ослаблення її роботи приводить до початку запальних процесів - появи акне.

Найчастіше єдиною причиною появи акне є порушення повноцінної роботи внутрішніх органів. Захворювання ендокринних залоз, кишечника і печінки, а також інтоксикація, погана екологія, неякісні продукти харчування, регулярне вплив на організм токсичних хімічних речовин - все це є можливою причиною появи на шкірі вугрів.

Вугрової хвороба розвивається в результаті прийому великої кількості ліків, зокрема, антибіотиків, призводять до порушення мікрофлори шкіри. При цьому відбувається активація патогенної флори, починають розвиватися запальні процеси, з'являється акне.

Не дивлячись на те, що більшість упевнена, що вугрова хвороба розвивається на тлі жирних покривів шкіри, це не зовсім так. Адже навіть у володарів комбінованої і сухої шкіри з'являються вугрі. Однак посилене вироблення шкірного сала підвищує ймовірність появи акне.

Окремо слід згадати такого паразита як демодекс. Це мікроскопічний кліщ, що живе на поверхні шкірного покриву у більшості людей, який у ряді випадку може ставати причиною розвитку акне. У цьому випадку лікувати вугровий хвороба слід лише під наглядом дерматолога, оскільки ніякі косметологічні процедури і антибактеріальні засоби попросту не допоможуть впоратися з акне.

Неправильний догляд за шкірою обличчя, а також використання неякісної косметики або ж неписьменний її вибір може стати причиною поява акне. При цьому зміна складу шкірного жиру може відбутися як при зневажливому ставленні до гігієнічних процедур, так і при надмірному захопленні ними. У результаті посилюється продукція шкірного жиру, збільшується кількість патогенних бактерій, відбувається закупорка залоз і, як наслідок - вугрової хвороба.

І, нарешті, психологічний фактор, про який також не слід забувати. Не секрет, що всі органи в нашому тілі пов'язані між собою найтіснішим чином, і стан шкіри багато в чому залежить від стану нервової системи. Найчастіше стреси, депресія, конфліктні ситуації стають тим механізмом, який запускає поява акне.

Симптоми вугрової хвороби

Акне вугрової хворобаВугрової хвороба характеризується появою на шкірі обличчя, грудей і спини запальних елементів, які можуть бути як відкритими, так і закритими. На шкірі обличчя в області Т-зони (лоб, ніс, підборіддя) з'являється жирний блиск. Якщо самостійно видаляти з'явилися вугри, то на поверхні шкіри залишаються рубці та ерозії.

Якщо для людини характерно підвищений вміст чоловічих статевих гормонів - андрогенів, то симптоми вугрової хвороби будуть включати в себе також підвищений оволосіння, порідіння волосся на голові, передчасне статеве дозрівання, якщо мова йде про підлітковому віці. При цьому вузли наповнюються гноєм або кров'ю. Дуже часто симптоми вугрової хвороби супроводжуються різного роду психологічними проблемами, включаючи підвищену тривожність і депресію.

Якщо симптоми вугрової хвороби були вчасно помічені, і було розпочато своєчасне лікування акне, то з проблемою можна впоратися самостійно. Але якщо після 7-8 тижнів не намітилися поліпшення, стан шкіри погіршується, і решта симптомів вугрової хвороби лише поглиблюються, слід звернутися за допомогою до лікаря.

Також звернутися за професійною допомогою слід, якщо на шкірі з'явилися червоні, хворобливі висипання великих розмірів, які не проходять більше трьох днів.

Види вугрової хвороби

Акне вугрової хворобаВиділяють кілька клінічних форм акне і зовнішніх проявів:

Комедони або чорні точки. Коли рогові лусочки ускладнюють протока шкірного сала, в результаті утворюються комедони. Їх поверхня покрита пилом, а тому вони виглядають у вигляді темних плям. В основному комедони розташовуються на крилах носа і області чола, іноді зустрічаються на спині та грудях.

Бели вугри або просянки - ще одна форма акне. Вони виглядають у вигляді вузликів розмірів з просяне зернятко. Подібна вугрової хвороба виникає в результаті затримки сала і розтягування залози. Найчастіше просянки виникають на повіках і вилицях, і можуть з'являтися одинично або ж цілими групами.

Найпоширеніша форма акне-вульгарні або звичайні вугри. Вони з'являються в результаті хронічного запалення сальних залоз і надлишку вироблення секрету. Вугрової хвороба найчастіше наздоганяє підлітків в період статевого дозрівання.

Пустульозні вугри червоного кольору - окрема форма акне, відмінною формою якої є гнійна голівка прищів. Виникає подібна вугрової хвороба в результаті ураження епідермісу або виходу бактерій. Також причиною може стати шкідлива звичка видавлювати прищі, а не лікувати вугровий хвороба.

Флегмонозні вугри - ще одна досить поширена форма акне. Така вугрової хвороба з'являється в результаті ураження великих ділянок сальних залоз. З часом вугри зростаються, утворюючи великі гнійники і нариви. Обов'язково слід лікувати вугровий хвороба: видавлювання тільки погіршить стан шкіри і на тілі можуть залишитися глибокі шрами.

Вугрової хвороба: діагностика

Акне вугрової хворобаДля того щоб поставити діагноз «вугрова хвороба», достатньо і візуального огляду дерматологом. Набагато складніше виявити справжню причину виникнення хвороби, щоб призначити ефективне лікування акне.

Лікувати вугровий хвороба слід тільки після того, як будуть здані наступні необхідні аналізи:

  • Аналіз крові на гормони, зокрема, на естрадіол, вільний тестостерон, ЛГ, ФСГ, 5-тестостерон і 5-андростенідол. Ці аналізи слід здавати вранці, натщесерце, для жінок - на 5-7 день від початку менструального циклу.
  • Аналіз на дисбактеріоз кишечника. Якщо ж були помічені які-небудь зміни аналізів, слід пройти консультацію фахівця для корекції стану (гінеколог-ендокринолог, андролог, гастроентеролог)
  • Біохімічний аналіз крові, особливо важливі печінкові показники. Цей аналіз здається також натщесерце, у вигляді УЗД, для жінок - на 5-7 день менструального циклу, щоб виключити можливий полікістоз яєчників.
  • Клінічний аналіз крові на наявність запалення, якщо таке є. Воно буде посилювати перебіг акне. Якщо є гнійники, то слід здати додаткові аналізи на патогенну флору і чутливість до антибіотиків.

Як лікувати вугровий хвороба

Акне вугрової хворобаЛікування акне слід почати з самих азів - грамотного і регулярного догляду за шкірою. Щодня слід очищати шкіру, використовуючи спеціальні гелі, склад яких має бути нейтральним. Очищаючий засіб має ефективно очищати протоки сальних залоз, видаляти поверхневі комедони, прибирати надлишки шкірного сала. На добре очищеної поверхні шкіри симптоми вугрової хвороби з'являються значно рідше.

Після ретельного очищення шкіри її необхідно обробити відповідним тоніком, який звузить пори, а через кілька хвилин - на шкіру необхідно нанести крем.

Ні в якому разі не можна видавлювати прищі, навіть якщо дуже хочеться. У цьому випадку інфекція швидко пошириться на сусідні ділянки шкіри, і вугрової хвороба буде тільки посилюватися. Однак якщо вугрової хвороба знаходиться в легкій або середній формі, то сміливо можна проводити механічну чистку обличчя, яку краще всього довірити досвідченому косметолога. Використовуючи ручну чистку, можна позбутися від сальних пробок і домогтися глибокого впливу.

Якщо говорити про професійний підхід, то лікувати вугровий хворобу можна за допомогою апаратних методів впливу: кислотного пілінгу, ультразвукового та лазерного пілінгу. Подібні процедури дозволяють домогтися значного поліпшення стану шкіри, видалення ороговілих клітин епідермісу, запустити процеси самовідновлення навіть у найглибших шарах дерми. Вугрової хвороба є показанням для застосування всіх цих видів професійного догляду, від яких не варто відмовлятися.

Продовжуючи тему щоденного догляду за шкірою, не варто забувати про такі дієвих методах лікування акне, як очищають і живильні маски. На сьогоднішній день косметологічна індустрія пропонує найширший вибір засобів по догляду, які багато хто використовує зовсім не за призначенням. Тому лікування акне за допомогою косметичних засобів повинно проводитися тільки після відповідних рекомендацій косметолога.

Найчастіше вугрова хвороба викликається дією бактерій, і в цьому випадку вельми ефективно буде використання антибактеріальних засобів для лікування акне. Однак і в цьому випадку не варто забувати про правильне способі і дозі впливу, адже антибіотики можуть не тільки ефективно лікувати вугровий хвороба, але і стати причиною появи акне, тому в цьому питанні обов'язкова консультація з фахівцем.

Якщо при обстеженні у дерматолога з'ясується, що поява акне викликано життєдіяльністю кліща демодекса, то в цьому випадку вугрової хвороба успішно лікується препаратами сірки.

Профілактика акне

Акне вугрової хворобаЯкщо лікування акне пройшло успішно і прищі повністю ліквідовані, дуже важливо зайнятися профілактикою подальшої появи акне. Навіть якщо вугрової хвороба на перший погляд пройшла, не варто занадто радіти - в шарах шкіри напевно ще залишилося певну кількість мікрокомедонов, як відкритих, так і закритих. У когось акне більш вразливе до проведеного лікування, а у деяких вони піддаються важче, але, тим не менш, піддаються.

Логічно, що для того, щоб вугрової хвороба знову не повернулася, слід зайнятися профілактикою акне. У першу чергу, вона повинна бути спрямована на недопущення забивання пробками проток сальних залоз. Обов'язково потрібно проводити повне видалення залишилися комедонов.

Дуже важливо пройти діагностику, щоб виявити справжню причину появи акне і вже не допускати, щоб вугрової хвороба знову з'явилася. Не варто шкодувати грошей на аналізи, з їх допомогою можна дізнатися, що послужило причиною розвитку вугрової висипки.

Важливо постійно стежити за своїм повсякденним меню, так як недолік певних корисних речовин може позначитися на стані всіх органів, включаючи і шкіру. А тому вкрай важливо збагатити свій раціон продуктами рослинного походження, виключити або хоча б зменшити вживання жирної, гострої, консервованої їжі.

І, звичайно ж, лікування акне буде більш ефективним, якщо особливу увагу приділити нервовій системі, так як це важливий момент для того, щоб успішно боротися з акне і лікувати вугровий хвороба.

Якщо підійти з усією серйозністю до такого питання як лікування акне, то позитивний результат не змусить себе чекати в найшвидшому часі!

{/LikeAndRead}