Що являє собою операція з видалення варикозу

Що являє собою операція з видалення варикозуХірургічні втручання при варикозі мають на меті нормалізацію кровотоку по венах. Тому якщо лікар визначив показання до такої операції, зволікати з її проведенням не варто - чим раніше її проведуть, тим швидше нормалізується венозний кровотік, покращаться або вилікуються інші порушення та ускладнення захворювання. Операція з видалення варикозу називається флебектомія.

Операція з видалення варикозу

Під час проведення флебектоміі хворі вени видаляють. Сама операція займає приблизно годину-дві часу. Видалення підшкірних вен абсолютно не завадить нормальному кровотоку і є безпечним для організму. Венозну кров переносять глибокі вени ніг, які без праці беруть відповідальність за кровообіг на себе. Після проведеної операції залишаються непомітні шрами, приблизно 4-5 мм завдовжки.

{LikeAndRead}

Якщо виявляються неправильно функціонуючі клапани вен, то виконують процедуру під назвою екстравазальна корекція вен.

Реабілітаційний період вимагає обов'язкового проходження деяких рекомендацій, головна з яких є проведення еластичної компресії. Тобто пацієнту необхідно буде протягом двох місяців цілодобово використовувати еластичні бинти або панчохи.

Іноді операція з видалення варикозу супроводжуються ризиком рубцювання. Але в останні роки розроблені методи, що дозволяють виконати операцію без висічення вен. Подібні операції високоефективні, але досить складні і ними володіє невелике коло фахівців.

Показання та протипоказання до флебектоміі

Показаннями до операції є:

  • обширний варикоз вен і патологічні розширення підшкірних вен;
  • супровід варикозу підвищеної набряком і стомлюваністю ніг;
  • присутність трофічних порушень шкіри, не підлягають консервативному лікуванню;
  • наявність на варикозних венах гострого тромбофлебіту.

Протипоказаннями до операції є:

  • пізня стадія розвитку варикозної хвороби;
  • наявність гіпертонії, ішемічної хвороби серця або важких інфекційних процесів у пацієнта;
  • наявність запальних процесів на ногах, екземи, піодермії, бешихи та ін

В останні роки дуже широке поширення отримала процедура мініфлебектомія, яка представляє собою видалення вен без серйозних надрізів, а через крихітні шкірні проколи. Для проведення мініфлебектомії не потрібно ні загальний наркоз, ні стаціонар.

{/LikeAndRead}