Що являє собою варикоз вен нижніх кінцівок

Що являє собою варикоз вен нижніх кінцівокВарикозна хвороба вен нижніх кінцівок - захворювання, пов'язане з розширенням вен на ногах, в результаті чого порушується кровообіг і утворюється застій крові у венозній системі.

Розвитку захворювання сприяють:

  • обтяжена спадковість;
  • вік старше 50 років;
  • жіноча стать;
  • надмірна вага;
  • професійні шкідливості (тривале стояння на ногах протягом робочого дня);
  • захворювання печінки.

Варикоз вен нижніх кінцівок

Першими ознаками захворювання зазвичай стають поява, серпанкових через шкіру, звивистих темно-синіх вен на гомілках. У вертикальному положенні тіла вени набухають, а при прийнятті горизонтального положення - спадаються. Після тривалого перебування на ногах можуть з'являтися набряки стоп і щиколоток, які зникають після нічного сну.

{LikeAndRead}

При прогресуванні захворювання розвивається варикоз глибоких вен нижніх кінцівок. Шкіра на гомілках стає менш еластичною і ущільненої, на таких ділянках відзначається випадання волосся. На більш пізніх стадіях захворювання з'являється практично постійне відчуття тяжкості в ногах, судоми, печіння і навіть сильні болі.

При відсутності лікування варикоз вен нижніх кінцівок може призвести до тяжких ускладнень, таких як дерматит, екзема, трофічні виразки, гострий тромбофлебіт і венозні кровотечі.

Діагностика

При виявленні перших симптомів захворювання слід негайно звернутися до судинного хірурга. Крім огляду лікар може призначити додаткові дослідження. Самим інформативним діагностичним методом стану вен є їх ультразвукове дослідження.

Лікування

Вибір тактики лікування залежить від декількох факторів, таких як стадія захворювання, вік, а також наявність ускладнень.

На ранніх стадіях варикозу застосовуються консервативні методи лікування, які включають в себе дієту, спеціальну гімнастику, масаж, компресійне і медикаментозне лікування. Лікування варикозу вен на ногах медичними препаратами проводиться тільки за призначенням лікаря. Хороші результати дає лікування гірудотерапією.

На більш пізніх стадіях захворювання консервативних методів лікування вже недостатньо, і лікар може порекомендувати оперативне лікування.

Для того щоб не допустити розвитку хвороби, необхідно займатися її профілактикою. Рекомендується більше займатися спортом, при роботі на ногах кожні дві години необхідно робити нескладну розминку. Жінкам під час вагітності рекомендується носіння компресійних панчіх.

{/LikeAndRead}