Як проводити масаж ніг при варикозі

Як проводити масаж ніг при варикозіМасаж при варикозному розширенні вен відіграє велику роль у комплексному лікуванні. Систематичні сеанси дозволяють привести в тонус судини, поліпшити кровообіг у венах і дрібних капілярах.

Масаж ніг при варикозі повинен проходити тільки після консультації з фахівцем, так як можуть бути індивідуальні протипоказання.

Одним із способів є вплив водним струменем, використання спеціального гідромасажерів або контрастний душ. Процедури незамінні для швидкого усунення набряклості, тонізації м'язів.

Як проводити масаж ніг при варикозі?

Спочатку слід направити струмінь на стопу лівої ноги, впливати круговими рухами. Потім необхідно перейти на верхню частину ноги. Аналогічні процедури - з другою ногою.

{LikeAndRead}

Наступний етап - обертальні рухи по коліну. Долоню притисніть до коліна, намацайте крапку під безіменним пальцем - це так звана точка довголіття. Впливати на неї потрібно акуратно, несильним струменем і дуже дбайливо.

Переходьте на рефлекторну зону - область попереку. Спробуйте всі можливі впливу: кругові, вібруючі, то наближайте, то видаляйте струмінь. На даному етапі для вас важливо отримати максимально приємні відчуття.

Масажуйте живіт круговими рухами за годинниковою стрілкою. І стегна - вгору від колін.

Заключним етапом має стати масаж литок. Якщо варикозне розширення вен сильно проступає на одній нозі, то іншу слід масажувати довше.

Самомасаж можна виконувати і без води. Якщо ноги втомилися, то попередньо відпочиньте, покладіть ноги на подушки на п'ять чи десять хвилин. Після нещільно обхопіть щиколотки і погладжуйте у напрямку до колінної області - плавно, не здавлюючи шкіру.

Розітріть гомілки знизу вгору. Спочатку дійте м'яко, потім - трохи енергійніше. Обхопіть гомілки долонями і несильно розминайте м'язи знизу вгору. Потім знову легкими рухами погладжуйте і поступово переходите на стегна. Вправи виконують за аналогічною послідовності, просуваючись до пахової області.

Застереження

Найкраще для проведення масажних процедур звернутися в клініку. Якщо ви будете діяти неправильно: почнете не з тієї області, будете діяти інтенсивніше, ніж того вимагає стан ніг, - можна погіршити перебіг хвороби. Варикозне розширення вен буде прогресувати, а ускладненням може стати тромбофлебіт.

{/LikeAndRead}