Як застосовувати еластичні бинти при варикозі

Як застосовувати еластичні бинти при варикозіВарикоз - підступна і дуже небезпечна хвороба, якої люди розплачуються за надану природою можливість ходити прямо.

Під варикозом розуміють хвороба нижніх і верхніх кінцівок, при якій відбувається пошкодження капілярів і вен, що супроводжуються порушенням нормальної роботи кровоносної системи. При такому захворюванні виникають косметичні дефекти вен: вони збільшуються в розмірах, зменшується їх еластичність, з'являється кровоносні сіточки на ногах, синюшність. Все це може призвести до утворення тромбів і трофічних виразок, які можуть призвести вже до фізичного дискомфорту і болів.

Щоб цього уникнути, необхідно при перших ознаках варикозу, після огляду лікаря, застосовувати компресійну терапію.

{LikeAndRead}

Компресійна терапія включає в себе використання еластичних бинтів або колготок (панчіх). Медичні еластичні бинти при варикозі допоможуть усунути венозний застій і підтримати пошкоджені вени.

Плюси і мінуси еластичних бинтів

Еластичні бинти зараз є найпопулярнішим видом компресійної терапії, тим не менш, у них є ряд недоліків:

  • Необхідна певна вправність, щоб застосовувати їх правильно. Занадто туге або слабке бинтування може принести шкоду вашим ногам і спровокувати погіршення стану.
  • Влітку в бинтах досить жарко, і забинтовані ноги виглядають досить не естетично. Доводиться ретельніше продумувати свій гардероб.
  • Еластичні бинти то й справа сповзають, і їх доводитися поправляти. Сучасні бинти мають додаткові застібки, але це особливо не допомагає.
  • Накладати їх потрібно, дотримуючись певних правил.

Незважаючи на всі мінуси, еластичні бинти мають одну перевагу перед рештою компресійним матеріалом - вартість. За ціною вони є доступними для більшої частини населення, і для їх покупки не потрібно знати розмір і силу венозного тиску, як при покупці панчіх.

Еластичні бинти при варикозі: правила застосування

Застосування еластичних бинтів завжди потрібно починати з ранку, до того як ви встали з ліжка.

Для зручності підійміть ногу вгору і починайте бинтування зі стопи. Ступінь компресії ви регулюєте вручну, в міру бинтування послабляйте тиск. Один тур бинта необхідно накладати на інший так, щоб він попередній закривав майже наполовину. Бинтувати необхідно до гомілки колінного суглоба. Не потрібно бинтувати туго під колінним суглобом, це може завдавати незручності при ходьбі.

{/LikeAndRead}