Як осуществялется лікування трофічних виразок при варикозі

Як осуществялется лікування трофічних виразок при варикозіВилікувати це захворювання в даний час - досить складне завдання. По-перше, у переважній більшості випадків це патологічний стан розвивається як результат тривалого існування варикозної хвороби (на нижніх кінцівках) венозних стовбурів.

По-друге - за наявності та подальшому розвитку навіть самого маленького пошкодження на шкірі, з'являється виразка, що характеризується частим розташуванням до інфікування. Тут же додається стійкість мікрофлори до різного роду препаратів, які використовуються при лікуванні, і виражене порушення обміну речовин клітинного харчування (трофіки тканин).

Лікування трофічних виразок при варикозі

У кожному разі, терапія повинна бути комплексною. Адекватна компресія (покращує відтік крові від зони ураження) є однією з перших найважливіших заходів. Завдяки їй стимулюються процеси відновлення тканин (безпосередньо в зоні ураження) і поліпшується відтік крові.

{LikeAndRead}

Вибір засобів компресійної терапії

Слід пам'ятати, що бинт можна швидко і накладати, і також швидко змотувати (легкий у використанні). Тоді як компресійний білизна вам забезпечить необхідну ступінь здавлювання (але надіти повторно протягом дня буде складно, у порівнянні з тим же бинтом).

Будь-які лікувальні заходи поділяються на загальні та місцеві

Лікування трофічних виразок при варикозі місцевими лікувальними заходами - це хірургічна обробка рани, з подальшим видаленням атрофованих тканин. При виборі цього способу лікування слід віддавати перевагу лазерній обробці безпосередньо виразкового ушкодження (малотравматичное втручання, що дозволяє зменшити виражену грануляцію в рані, також вона санує поверхню виразкового вади). При місцевій хірургічної обробці використовуються лікарські форми (антибіотики і протимікробні препарати) та препарати, що зменшують кількість відокремлюваного в рані (осмотичні препарати).

Загальні заходи - це необхідність дотримання (в початковий період захворювання) напівпостільного або постільного режиму. Оскільки зменшення навантажень допоможе знизити прояв застійних явищ в нижніх кінцівках і у венах.

При лікуванні не скидайте з рахунків:

  • системне призначених венотоніческіх препаратів, хімічного і рослинного походження;
  • імуномодуляторів;
  • вітамінів;
  • антибіотиків великого спектру дії.

Також не забувайте про використання фізіотерапевтичного лікування, плазмаферез і плазмофільтрація, процедур УФО крові.

{/LikeAndRead}