Як боротися з варикозом корисні поради

Як боротися з варикозом корисні порадиУ вен нижніх кінцівок клапани, регулюючі рух крові по венах, дуже маленькі. Якщо система клапанів стає неспроможною, відбувається застій крові, надає тиск на венозні стінки. Так з'являється варикоз, і як наслідок, - постійна втома ніг, відчуття тяжкості в них, болю і набряки. Симптоми захворювання поглиблюються при довгому стоянні. Вночі можуть мучити судоми м'язів ніг.

Профілактика варикозу

Як боротися з варикозом - дуже актуальне питання, але найкращим стане його профілактика. Вона має на увазі виконання наступних рекомендацій:

  • Частіше надавати своїм ногам підняте положення для поліпшення венозного кровотоку.
  • Носити еластичне білизна, яке забезпечить тиск на вени і поліпшення в них відтоку крові.
  • Виконувати фізичні вправи. Найбільш благотворно на нормальний кровообіг впливають плавання і ходьба. Так попереджається застій венозної крові.
  • Уникати статичних навантажень - не сидіти і не стояти на одному місці подовгу. Це може призводити до венозного повнокров'я нижніх кінцівок і збільшувати навантаження на стінки вен.
  • Носити вільний одяг, не затрудняющую кровообіг.
  • Розминати ноги під час тривалих поїздок
  • Постаратися позбутися зайвої ваги. Адже чим вага тіла менше - тим менше і навантаження на кровоносні судини.

Як боротися з варикозом

Правильне лікування варикозу здатне повернути красу ніг досить просто. Виділяють три основні групи лікування варикозу на ногах:

{LikeAndRead}

Компресійна терапія. Якщо вузли невеликі і симптоматика захворювання неяскраво виражена, іноді досить почати застосовувати спеціальне еластичне білизна, яке можна придбати в аптеці. Використання спеціальних панчіх зменшить неприємні відчуття і посприяє профілактиці утворення тромбів.

Склерозуючий лікування. Досить популярний і ефективний метод лікування варикозу. У просвіт вени вводять спеціальну речовину, що викликає скорочення вени і зменшує її просвіт. Таке лікування передбачає проведення декількох курсів, кожен з яких складається з великої кількості уколів у вену.

Хірургічне втручання. Показано при важких стадіях захворювання. На операції роблять надрізи на вені і потім її видаляють з кінцівки. Операцію проводять під наркозом, а одужання після неї займає кілька тижнів. На місці надрізів залишаються рубці.

{/LikeAndRead}