Чи можливо лікування варикозу без операції

Чи можливо лікування варикозу без операціїВарикозна хвороба ніг - це плата людини за ходьбу на двох ногах. Ніхто не хоче її платити, але чи то в результаті спадковості, чи то через способу життя і роду діяльності, багато сповна розплачуються за цей подарунок еволюції. Завжди вважалося, що варикоз істинно хірургічне захворювання і лікування його, відповідно, теж хірургічне, але це не так.

Лікування варикозу без операції

Розвиток фармакології в останні роки дозволило створити препарати, якими можна якщо не вилікувати, то хоча б зупинити розвиток варикозу. При цьому захворюванні основний вплив направлено на поліпшення трофіки венозної стінки, мікроциркуляції, розрідження крові і відповідно профілактику виникнення тромбоемболічних ускладнень.

{LikeAndRead}

Дію на вени

Як відомо, при варикозі знижується еластичність судинної стінки і, як результат, вени розширюються і стають звивистими. При цьому в них сповільнюється рух крові, що ще більше порушує харчування венозної стінки. Для підвищення еластичності стінок і їх тонусу використовуються так звані флеботонікі і флебопротекторов.

До цієї групи належать такі сучасні препарати як Детралекс, флебодіа, Гіосмін, Ескузан, Троксівазін та інші. Флеботонікі випускаються у формі таблеток і мазей для місцевого застосування. Всі таблетовані форми потрібно застосовувати протягом декількох місяців (2-6) в середньому по 1 таблетці на день.

Окрім підвищення тонусу стінки вони також покращують в ній мікроциркуляцію. Додатково з цією метою використовуються Реосорбілакт, Пентоксифілін, Трентал або Тіотриазолін. Вони мають різні діючі речовини, але однаковий вплив.

Вплив на кров

Будь то лікування варикозу без операції або з нею, але невід'ємною його частиною є зниження в'язкості крові. З цією метою використовуються антиагреганти і антикоагулянти. Всі антиагреганти є препаратами ацетилсаліцилової кислоти (АСК), вони відрізняються лише додатковими речовинами і, відповідно, місцем, де відбувається всмоктування препарату. Це має велике значення, адже АСК може викликати утворення виразок в шлунку або кровотеча при їх наявності. Тому краще використовувати препарати, які всмоктуються в тонкій кишці: кардіомагніл і Аспірин-кардіо.

Незважаючи на те, що ці препарати всмоктуються в тонкій кишці, для профілактики ускладнень їх потрібно приймати після їжі, один раз на добу. Антикоагулянти і непрямі антиагреганти більш сильно розріджують кров і тому вимагають контролю декількох показників згортання і щомісячної консультації фахівця. Ці препарати значно знижують ризик емболії легеневої артерії, яка є основною причиною смерті хворих варикозом нижніх кінцівок.

Виходячи з вище сказаного ясно, що правильне консервативне лікування надовго може затримати розвиток захворювання і поява ускладнень.

{/LikeAndRead}