Варикоз вен малого тазу

Варикоз вен малого тазуЛюдський організм постійно піддається всякого роду захворювань. Захворювання вен не виняток. Серед них дуже поширений варикоз вен малого тазу.

При цій хворобі розширюються вени в області малого тазу при великих навантаженнях. Дуже часто зустрічається серед жіночої половини, особливо схильним гінекологічним захворюванням. Прийнято виділяти первинний і вторинний.

Первинний варикоз вен малого тазу пов'язаний з набутою або вродженої клапанної недостатністю вен яєчника. Причиною вторинного є гінекологічні патології (різні пухлини).

Симптоми і причини захворювання

Жінки часто скаржаться на ниючий біль у нижній ділянці живота. Часто біль посилюватися після фізнагрузкі, статевого акту, нервового перенапруження, при загостреннях гінекологічних захворювань. Біль часто віддає в промежину або в область попереку.

{LikeAndRead}

Як правило, при цьому захворюванні з'являються венозні вузлики на задненаружной поверхні стегна, в зоні промежини і сідниць, турбують виділення з статевих шляхів.

Варикоз вен малого тазу може виникнути з різних причин:

  • кількість вагітностей і пологів;
  • зміна форми матки;
  • вплив контрацепції і гормональної терапії;
  • слабкість судинних стінок.

Також причинами появи може бути носіння тягарів або статистичний спосіб життя.

Варикоз вен малого тазу: класифікація

Варикоз вен малого таза має три стадії. При 1-й стадії вени збільшуються в діаметрі до п'яти міліметрів, при цьому вени верхнього краю лівого яєчника розширюються.

2-й стадії характерне збільшення діаметра вени до десяти міліметрів. Охоплює весь лівий яєчник і також відбувається варикозне розширення правого яєчника і маткових вен.

3-й стадії характерні вени діаметром більше десяти міліметрів. На цій стадії варикозне розширення правого яєчника наближається за діаметром до лівого.

Діагностика та лікування

Правильний діагноз відразу можуть поставити не всі доктора, і це призводить до непоправних помилок таким, як видалення матки. Щоб запобігти таке, використовують різні методи діагностики.

Найпоширеніший метод це ультразвукове дослідження. Також використовують флебографіческое дослідження, доплерографію, лапароскопію.

Ця хвороба може викликати ускладнення в організмі: запальні процеси матки, сечового міхура, маткові кровотечі. Від стадії захворювання і призначають лікування. Якщо діагностується перша або друга стадії, то призначають лікарську терапію, лікувальну гімнастику. Якщо ж відсутній ефект від такого лікування або ж це варикоз третій стадії, то без хірургічного втручання не обійтися.

{/LikeAndRead}