Лікування хронічного простатиту антибіотиками

Лікування хронічного простатиту антибіотикамиПричиною простатиту - запалення передміхурової залози, можуть служити різні чинники. Захворювання може бути як гострим, так і хронічним. Збудником гострого простатиту є зазвичай грамнегативний мікроорганізм.

Хронічний простатит і його прояви

Хронічний простатит - один з найпоширеніших видів даного захворювання у чоловіків. Як показують дослідження, найчастіше причиною цього служить бактеріальна інфекція. Основними ознаками хронічного простатиту є: затримка сечі, порушення статевої функції, дискомфорт в районі промежини і статевих органів, і т.п.

Разом з тим, хронічний простатит може протікати і приховано, і виявитися виключно при спеціальному обстеженні. Діагностику даного захворювання проводить фахівець уролог.

{LikeAndRead}

Відмінність хронічного простатиту від гострого полягає в тривалості захворювання і його розвитку: гострий простатит виникає раптово і характеризується підвищеною температурою і гострим болем. Однак пройти він може також швидко, як і виник, і закінчитися повним одужанням.

Хронічний простатит зазвичай знаходиться в стадії розвитку тривалий час, симптоми його можуть бути слабко виражені або навіть взагалі відсутні. При цьому захворювання погано піддається лікуванню і часто рецидивує.

Лікування хронічного простатиту антибіотиками

У схему лікування хронічного простатиту зазвичай включається: курс антибіотиків, різні фізіопроцедури і санаторне лікування. Іноді при даному захворюванні застосовується хірургічне лікування.

Вибір ліки залишається, безсумнівно, за лікарем. Визначити точно збудника хвороби не завжди можливо. Тому зазвичай лікарі спираються на приблизні дані збудника або, якщо проведено посів на стерильність, - на об'єктивні дані. Програма лікування антибіотиками може включати кілька курсів терапії.

Лікування хронічного простатиту антибіотиками ускладнюється тим, що число препаратів, здатних накопичуватися в тканинах передміхурової залози в кількостях, необхідних для знищення збудника хвороби, вкрай обмежена. Краще всього для цих цілей підходять жиророзчинні антибіотики, що мають низьку молекулярну масу. Це норфлоксацин, левофлоксацин і особливо офлоксацин.

З числа інших антибіотиків можуть бути призначені ципрофлоксацин і тіметопрім-сульфаметоксазол. А також карбеніцилін, тетрациклін, еритроміцин, рифампіцин та інші.

Якщо в результаті простатиту у пацієнта лихоманка, сильні й інтенсивні болі, то необхідно внутрішньовенне введення антибіотиків. І прийом їх може тривати від 4 до 6 тижнів. Лікар може рекомендувати не одне ліки. Однак якщо здоров'я пацієнта від антибіотиків не поліпшується, швидше за все, хвороба викликана не бактеріальною інфекцією.

{/LikeAndRead}