Симптоми пневмонії без температури

Симптоми пневмонії без температуриЧи можлива пневмонія без температури?

У всіх медичних довідниках при описі симптомів запалення легенів підвищена температура займає одну з перших позицій, і тільки після тривалого перерахування всіх інших ознак в якості примітки вказується, що пневмонія може протікати і без підвищення температури.

Такий перебіг захворювання характерно, насамперед, для осіб з ослабленим імунітетом і тих, хто тривало і безконтрольно брав антибіотики. Симптоми пневмонії без температури бувають настільки слабо виражені, що поставити вірний діагноз можна тільки після спеціального обстеження.

Найчастіше відсутність температури спостерігається при виникненні запального процесу в окремому сегменті однієї легені; таку пневмонію лікарі іноді називають прихованою.

{LikeAndRead}

Основні симптоми пневмонії без температури

При відсутності температури або при дуже незначному її підйомі запідозрити пневмонію можна на підставі комплексу симптомів:

  • болючий нездоровий рум'янець на щоках;
  • переривчастий подих, часто з характерним свистом;
  • задишка і почастішання пульсу навіть при малій фізичному навантаженні;
  • утрудненість глибокого вдиху;
  • різна рухливість грудини справа і зліва при диханні;
  • тупий біль в області легенів при поворотах тулуба;
  • занепад сил, загальна слабкість, пітливість.

Якщо з цього переліку зазначається 1-2 симптому, то тривогу бити не варто. Але якщо ж симптоми визначаються в повному обсязі зазначеного списку, то з візитом до лікаря затягувати не можна.

Варто відзначити, що пневмонія без температури зустрічається і у дітей. Виявити її набагато складніше, так як дитина не завжди може описати свій стан в силу малого віку.

Уважні батьки обов'язково помітять симптоми пневмонії без температури у дитини: це, перш за все, незвично висока сонливість, зниження апетиту, пітливість, відмова від улюблених занять, латентні болю не тільки в області грудини, але на інших ділянках тіла.

Температура не завжди є індикатором серйозності захворювання. Набагато страшніше, коли пацієнт не звертає уваги на запальний процес, що протікає без підвищення температури, і не отримує належного лікування.

Пневмонія - дуже підступне захворювання, і краще перестрахуватися, ніж запустити хворобу, наслідки якої можуть бути найсумніші. Тому якщо самостійно визначаються симптоми пневмонії без температури, потрібно негайно звертатися до лікаря за направленням на рентгенологічне обстеження легенів.

{/LikeAndRead}