Ознаки пневмонії у немовля

Ознаки пневмонії у немовляПневмонія у немовля може виникати навіть у періоді новонародженості, тобто до 28-х діб життя. Це буває, коли мама під час вагітності хворіла якимись інфекційними захворюваннями або родові шляхи, по яких проходив дитина, були інфіковані. Навіть банальна молочниця, яку не лікували, може обернутися внутрішньоутробної пневмонією.

Також запалення легенів може виникати у немовля і в більш пізньому віці. Його причинами можуть стати віруси, гриби, бактерії, що потрапили в організм, ослаблений переохолодженням, прийомом гормональних препаратів (наприклад, від алергії), вродженим порушенням імунітету. Батькам важливо звернути увагу, які ознаки пневмонії у немовля можуть бути, щоб своєчасно звернутися за медичною допомогою.

{LikeAndRead}

Як виявляється пневмонія у новонароджених?

У новонароджених кашлю при запаленні легень практично ніколи не буває. У таких малюків пневмонія проявляється у вигляді сонливості або, навпаки, дуже неспокійного і плаксивого поведінки. Це відбувається тому, що від нестачі кисню (що закономірно при пневмонії, так як з дихання вимикається ділянка легені) страждає головний мозок.

Інші симптоми нагадують ознаки пневмонії у немовля більш старшого віку:

  • Задишка (більше 50 подихів у хвилину), при цьому відзначається участь в акті дихання додаткових м'язів (шиї, над ключицями, міжреберної мускулатури), які в звичайному стані диханням не займаються або працюють, але не в такому обсязі. Можна побачити, як синхронно з диханням втягується яремна ямка над грудиною, роздуваються крила носа.
  • Підвищення температури тіла до 38 градусів і вище (для новонароджених температура 37-37,2 ° є нормальною).
  • Ознаки пневмонії у немовля також включають симптоми інтоксикації: прискорений пульс (у новонароджених - більше 150 ударів на хвилину), млявість, відмова від прийому їжі, зригування.
  • При вираженому запаленні, коли уражається досить велику ділянку легкого, з'являються ознаки гіпоксії у вигляді посиніння або збліднення носогубного трикутника і / або слизової губ.

Ознаки пневмонії у немовля старше 1 місяця

До перерахованих вище симптомів: задишки більше 50 в хвилину (після 3-4 місяців - більше 40 на хвилину), участі в диханні допоміжних м'язів, синюшним відтінком шкіри носогубного трикутника і слизової губ, підвищення температури і симптомів, що свідчить про інтоксикацію, додається ще й кашель різної вираженості і характеру. Так, він може бути сухим, а може бути і вологим, може мучити дитину по кілька разів на годину, а може і виявлятися у вигляді рідкісних періодичних нападів.

Оцінка стану дитини провадиться за рівнем його свідомості, вираженості задишки і ступеня дихальної недостатності (про неї свідчить зміна кольору шкірних покривів у бік синюшності). Крім цього, визначається також рівень вуглекислого газу і кисню в крові, рівень насичення крові киснем (сатурація), рентгенологічні дані.

{/LikeAndRead}