Ознаки пневмонії без температури

Ознаки пневмонії без температуриПневмонія - це захворювання, яке супроводжується запаленням легеневих тканин, в основному має інфекційне походження. Клінічна картина: висока температура, задишка, сильний кашель і гострий біль у грудях. У деяких випадках пневмонія протікає безсимптомно, що ускладнює діагностику і лікування.

Ознаки пневмонії без температури - як розпізнати хворобу

Запалення легенів без виражених симптомів дуже небезпечно (для дітей особливо), оскільки за відсутності лікування хвороба може придбати хронічну форму або привести до летального результату.

У хворого на пневмонію спостерігається загальне нездужання, незначне підвищення температури (близько 370С), слабкість і відсутність апетиту. Якщо хвора дитина, то він стає сонливою, відмовляється від улюблених страв та іграшок. Кашель з виділенням мокротиння є доброю ознакою, що означає здатність організму виводити рідину з легенів. При тривалому сухому кашлі мокрота накопичується в легенях, що може викликати непрохідність (інвагінацію) дихальних шляхів.

{LikeAndRead}

Ознаки пневмонії без температури змащені, їх легко прийняти за симптоми звичайної застуди. Однак якщо у хворого є болі в грудях, що підсилюється задишка і нерухомість однієї зі сторін грудної клітки при вході або видиху - це привід для негайного звернення до лікаря.

Запалення легенів у немовля, що протікає без явних ознак, може призвести до тяжких наслідків. Малюк не може розповісти про своє самопочуття, а батьки не завжди здогадуються про справжній діагноз і не поспішають звертатися до лікаря. Якщо у дитини з'явилися ознаки пневмонії без температури: погіршилося самопочуття, підвищилася пітливість, з'явилася задишка і утруднене дихання зі свистом - слід негайно показати хворого педіатра.

Причини виникнення пневмонії без спека і кашлю

Бессимптомная пневмонія може виникнути з причини ослабленого імунітету, організм не бореться з інфекцією, чим і обумовлено відсутність ознак захворювання. Регулярний прийом антибіотиків викликає звикання до препарату і значно знижує його ефективність, що може призвести до атипової пневмонії. Протикашльові медикаменти при частому вживанні провокують відхилення в процесі відходження мокроти і блокують кашльовий рефлекс, в результаті хворий лише трохи «підкахикують».

Ознаки пневмонії без температури, при делікатному ставленні до свого здоров'я, дозволяють запідозрити у звичайній застуді запалення легенів. У разі хвороби маленької дитини, навіть при симптомах легкого ГРЗ, необхідна консультація і огляд лікаря.

{/LikeAndRead}