Наслідки пневмонії у дорослих

Наслідки пневмонії у дорослихПневмонія відноситься до гострих респіраторних захворювань, протікає вона досить важко, вимагає ретельного лікування і постійного лікарського контролю. В іншому випадку перебіг хвороби може бути непередбачувано, а наслідки пневмонії у дорослих найважчими.

Можливі наслідки пневмонії у дорослих

Ця хвороба лікується досить-тривалий час. Досить поширені випадки, коли у перехворілих запаленням легенів розвивається бронхіальна астма в інфекційно-алергічної формі (хвороба супроводжується свистячим диханням, кашлем, постійної задишкою). А також хронічний бронхіт (виражається в запалення бронхів, переважно слизової частини), закритий пневмоторакс (виникає як результат пошкодження легені та плеври і попаданні повітря зсередини) або емпієма плеври (як результат попадання інфекції в порожнину плеври).

{LikeAndRead}

Найсерйозніші наслідки пневмонії у дорослих - це абсцес легені і фіброз легені. Абсцес являє собою процес розкладання тканини легенів при впливі гною, що утворюється в тій частині органу, де було зафіксовано запалення. Він може розвиватися поодиноко, тобто мати одне вогнище в будь-якої частини легкого, або групами, при цьому утворюється кілька ділянок ураження.

Фіброз розвивається в разі сильного пошкодження тканин легені в процесі запалення і виражається в утворенні тканини з'єднувального типу на місці пошкодження. Це захворювання супроводжується постійними болями в області освіти сполучної тканини через недостатнє надходження кисню до них. Тобто, в цьому випадку запалення легенів переходить у хронічну стадію.

Наслідки пневмонії у дорослих можуть виникнути у вигляді інфекційно-алергічного міокарда, гострої серцево-судинної недостатності, інфекційно-токсичного шоку, дисбактеріозу і багатьох інших захворювань.

У літніх людей часто на тлі запалення легень спостерігається дихальна недостатність, тобто порушення газового обміну в легенях. Вона може включати в себе як захворювання серцево-судинної, так і дихальної системи.

Як попередити можливі наслідки

Сучасна медицина пропонує масу високоефективних препаратів, які здатні вилікувати запалення легенів і попередити розвиток ускладнень. Тому своєчасний похід до лікаря і лікування під його чуйним контролем дадуть вам можливість перехворіти з найменшими втратами.

{/LikeAndRead}