Пневмонія у літніх людей

Пневмонія у літніх людейДві найважчі для лікаря групи пацієнтів - немовлята і літні люди. Перші не можуть нічого розповісти, а діагностика захворювань часто грунтується тільки на скаргах пацієнта. Другі в цьому плані більш сприятливі, вони тільки і роблять, що скаржаться, але клініка більшості хвороб у них розвивається по-іншому, не класично з точки зору медицини. Саме так протікає пневмонія у літніх людей.

Особливості прояви захворювання

  1. Захворюваність у літніх людей в 2 рази вище, ніж у молодих.
  2. Частота госпіталізацій з приводу запалення легенів з віком зростає більш ніж у 10 разів.
  3. Летальність у пацієнтів після 60 років з пневмококовими пневмоніями найвища і досягає 15%.
  4. Частіше спостерігаються вогнищеві пневмонії.
  5. Позалікарняна пневмонія у літніх людей може бути викликана всіма відомими умовно-патогенними організмами. І на другому місці після пневмокока, як правило, гемофільна паличка.
  6. Переважає позалегенева симптоматика.

Пневмонія у літніх людей. Клініка і діагностика

Лихоманка при запаленні легенів у людей у віці буває рідко, захворювання в більшості випадків протікає з звичайною або навіть незначно зниженою температурою. Позалегеневі симптоми можуть переважати, тому хворі нерідко потрапляють під внепрофільние відділення з різними діагнозами, наприклад, з гострим гастроентеритом, так як скаржаться на пронос, блювоту і порушення свідомості.

{LikeAndRead}

Першими проявами пневмонії стають втрата апетиту, зниження фізичної активності, відсутність гарного настрою, задишка, убогий кашель, який у ослаблених хворих відсутня.

Якщо торкнутися діагностики, то тут будуть труднощі. Лейкоцитоз у третини літніх людей відсутня, що створює певні труднощі. А у хворих з серцевою або хронічною дихальною недостатністю ШОЕ не прискорює.

Помилкова інтерпретація даних і недооцінка позалегеневих проявів - найбільш часта причина невірної діагностики. Таким чином, пневмонія у літніх людей часто залишається без уваги лікарів.

Лікування

Основа лікування будь-яких пневмоній - антибіотики. Незважаючи на особливості у прояві терапія підбирається емпірично. Перевага віддається напівсинтетичним пеніцилінів, цефалоспоринів. Хворим літнього віку макроліди не показані внаслідок іншого спектру збудників пневмонії. Тому вони призначаються при відсутності ефекту від препаратів першої лінії. Препарати призначаються мінімум на тиждень.

{/LikeAndRead}