Пневмонія у дітей до року

Пневмонія у дітей до рокуЗапалення легенів у малюків першого року життя розвивається найчастіше як ускладнення гострих респіраторних захворювання або грипу. Набагато рідше пневмонія у дітей до року виникає як самостійне захворювання, збудниками якого можуть бути як бактерії, так і грибки.

Симптоми пневмонії у дітей раннього віку

Діагностувати пневмонію на початковій стадії захворювання дуже складно, оскільки діти ще не можуть ефективно кашляти, а кашель - це основний симптом запалення легенів.

Крім того, при деяких формах пневмонії непрослуховуються хрипи, і запідозрити захворювання можна тільки за сукупністю інших ознак: задишка, прискорене дихання, синява в області носогубного трикутника, втрата апетиту, сонливість, підвищення температури.

{LikeAndRead}

У більш важких випадках пневмонія у дітей до року може супроводжуватися тяжкою легеневою недостатністю, судомами, сильною задишкою навіть при ссанні грудей. При вдиху крила носа розширюються, шум від дихання чути на відстані. Запалення легенів для малюка становить смертельну загрозу, тому при появі перших ознак потрібно терміново звертатися до неонатолога або педіатра.

Діагностується пневмонія у дітей до року на основі даних рентгенографії, завдяки яким визначається і тип захворювання: вогнищева, сегментарна, прикоренева або часткова. У будь-якому випадку лікування потрібно починати негайно.

Пневмонія у дітей до року: лікування

Основа лікування - антибактеріальна терапія. Антибіотики останнього покоління мають потужним лікувальним ефектом з мінімумом побічних явищ. Ні за яких умов не можна припиняти прийом призначених препаратів при перших ознаках поліпшення стану, тому що недолікована пневмонія у дітей до року часто супроводжується рецидивами.

Прийом жарознижуючих засобів доцільний тільки при температурі вище 38,5? С. Оскільки дихання у хворих дітей прискорене, вони втрачають велику кількість вологи з повітрям, що видихається, тому необхідно часте рясне пиття. Зайве нагадувати, що повітря в приміщенні, де знаходиться малюк, має бути чистим і, по можливості, насиченим киснем.

Якщо лікар наполягає на госпіталізації, то відмовлятися не варто, тому розвиток ускладнень у маленьких дітей може бути стрімким.

Пневмонія - дуже серйозне випробування для дитини, тому батькам необхідно докласти всіх зусиль, щоб не допустити розвиток цього захворювання.

{/LikeAndRead}