Перші ознаки пневмонії у дітей

Перші ознаки пневмонії у дітейПневмонія - це гостре інфекційне захворювання, з яким всі напевно знайомі. Воно в першу чергу дає удар по легким. Небезпека полягає в тому, що весь запальний процес відбувається безпосередньо в легеневій тканині і дуже стрімко розвивається.

Пневмонія не тільки загрожує здоров'ю, але часом і життя дитини. Ось чому просто необхідні своєчасна діагностика та лікування цього захворювання.

Головне визначити перші ознаки пневмонії у дітей. На самому початку захворювання дуже легко переплутати з гострим бронхітом, але радикальні відмінності все ж між ними є. Крім того, важливо розуміти, що симптоми пневмонії у дітей та дорослих мають свої відмінності.

Як розпізнати перші ознаки пневмонії у дітей

Це підступне захворювання може виникати через переохолодження або ослабленого імунітету. Перенесені ГРВІ та ГРЗ також можуть сприяти появі пневмонії.

{LikeAndRead}

Мабуть, перші ознаки пневмонії у дітей, які повинні викликати занепокоєння у батьків - це деяке підвищення температури, кашель, помітна задишка, біль у грудях.

Температура з'являється в результаті того, що запальний процес розпочався, і легені вже інфіковані. Ця температура не спадає на другий чи третій день захворювання, а продовжує триматися більш тривалий час у межах 37-38 градусів.

Друга ознака - це сухий або мокрий кашель. Іноді навіть може виділятися гнійна мокрота, іноді в ній можна виявити кров'яні прожилки. У разі, якщо це сталося, необхідно відразу звернутися до лікаря і повідомити йому про всі особливості. Висока ймовірність, що знадобиться робити знімок легенів.

Біль у грудях може проявляти себе як з лівого, так і з правого боку. Часом її виникнення може виявитися під лопатками. Нерідко вона проявляє себе під час кашлю або дихання.

Зовнішні ознаки пневмонії

Крім перерахованих вище симптомів, можна виявити деякі прояви захворювання, що розвивається, які помітні зовні. Перші ознаки пневмонії у дітей у цьому випадку: посиніння або блідість носогубного трикутника, значне потовиділення, часте поверхневе дихання. Також дитина відчує стомленість і відмовиться приймати їжу.

Але варто пам'ятати, що в постановці вірного діагнозу найкраще зібрати всі лабораторні аналізи. Правильно розпізнати пневмонію непросто. Дитина просто не може оцінити свій стан і визначити наявність больового синдрому. Тому, якщо батьки помітили перші ознаки пневмонії у дітей, необхідно відразу ж звернутися до лікаря, провести своєчасну діагностику і почати грамотно підібране лікування.

{/LikeAndRead}