Вогнищева пневмонія у дітей

Вогнищева пневмонія у дітейНайбільш частою формою запалення легенів у дитячому віці, яка виникає на 5-7 день після ГРВІ, або як результат ускладнення іншого захворювання, є вогнищева пневмонія у дітей. При цьому недугу запальний процес вражає близько сантиметра легеневої тканини. Слід зазначити, що така пневмонія в основному двостороння, протікає досить довго, нерідко викликаючи серйозні ускладнення.

Етіологія вогнищевої пневмонії

Поштовхом до розвитку даної недуги можуть послужити різні мікроорганізми (пневмококи і стрептококи), кишкова паличка, бактерії, віруси і гриби, хімічні та фізичні агенти.

Вогнищева пневмонія у дітей також може бути результатом ускладнення раніше перенесеного захворювання, різних алергічних реакцій в легенях. Оскільки слизова дихальних шляхів дуже делікатна і рясно забезпечена кровоносними судинами, то при атаці патогенної мікрофлори вона швидко набрякає, порушуючи вентиляцію легень. Втрачається здатність миготливого епітелію видаляти мокротиння з легких, утворюється живильне середовище для патогенної мікрофлори.

{LikeAndRead}

Клінічна картина захворювання

На ранніх стадіях вогнищева пневмонія у дітей характеризується наявністю катаральних явищ (вологий кашель) і загальної інтоксикації (висока температура, млявість, блідість, втрата апетиту, порушення сну, блювота, рідкий стілець, тахікардія, знижений артеріальний тиск).

Поступово клініка даного захворювання ускладнюється: виявляється синдром ураження легень (наявність болісного кашлю, прискореного дихання, задишки), присутній вогнищева симптоматика, яку визначають при перкусії, а також аускультації (укорочений легеневий звук, зміна дихання і вологі хрипи над вогнищем ураження).

Гостро розвивається легенева недостатність - стогнуче дихання, задишка з нападами апное, участь допоміжної мускулатури в диханні, рідко наявність пінистих виділень з рота і носа, а також судом у дитини.

Вогнищева пневмонія у дітей та способи її лікування

Враховуючи тяжкість захворювання і особливості хворого, лікування проводять у домашніх умовах або в стаціонарі, при цьому вибір лікувальних заходів залежить від результатів рентгенівського і мікробіологічного дослідження, а також індивідуальних симптомів пацієнта.

При осередкової пневмонії дитині призначається курс антибактеріальної терапії та прийом сульфаніламідних препаратів. Симптоматичне лікування проводять залежно від показань: протикашльові, жарознижуючі, протисудомні засоби.

Дуже важливе дотримання дитиною постільного режиму і правильної дієти, з високим вмістом вітамінів, рясне лужне пиття.

Для боротьби з легеневою недостатністю ефективно використовують аеротерапію і оксигенотерапію.

Слід зазначити важливість своєчасного лікування даного захворювання, адже воно загрожує серйозними ускладненнями, такими як отит, плеврит, абсцес, менінгіт!

{/LikeAndRead}