Чи можна гуляти при пневмонії

Чи можна гуляти при пневмоніїПневмонія або запалення легенів - дуже серйозне захворювання. Вона може виникнути як самостійна хвороба, а може бути ускладненням іншої інфекції або як наслідок поганого догляду в післяопераційний період.

Запалення легеневих тканин викликає важку задишку, біль за грудиною і кашель. Більшість, не замислюючись про те, чи можна гуляти при пневмонії, не звертаючи уваги на слабкість, здійснюють тривалі прогулянки. Чи потрібно це робити, і чи принесе це користь? Щоб розібратися, варто трохи дізнатися про саме захворювання.

Що таке пневмонія і як з нею боротися

Тканини легенів являють собою складну структуру, що складається з бронхів і альвеол. Альвеоли - це невеликі мішечки з тонкими оболонками, що нагадують виноградні грона, повністю покриті сіткою дрібних судин - капілярів. Кров, що протікає по капілярах, забирає кисень з альвеол і віддає їм вуглекислий газ. Альвеоли під час дихання наповнюються повітрям.

{LikeAndRead}

Запалені альвеоли заповнені гнійної рідиною, що заважає диханню і робить його хворобливим. Якщо інфекція потрапила тільки на оболонки бронхів, хвороба не буде небезпечною, бронхіт добре піддається лікуванню. Але якщо мікроби пішли далі і досягли альвеол, захворювання буде протікати дуже важко.

Досі, незважаючи на величезну кількість новітніх препаратів, пневмонія залишається дуже серйозним захворюванням. Кількість несприятливих результатів не зменшується. Коли ми дихаємо, то разом з повітрям вдихаємо все, що в ньому знаходиться. Не тільки вся грязь, що знаходиться в повітрі, але і бактерії з вірусами потрапляють у наші дихальні шляхи. Просуваючись з потоком крові або по лімфатичної системи, вони потрапляють в легеневу тканину і починають там розмножуватися. Так і виникає пневмонія. А тепер на основі того, що тут описано, вирішите самі, чи можна гуляти при пневмонії. Враховуючи екологічну обстановку на сьогоднішній день, висновок напрошується сам собою.

Думка лікарів про доцільність питання - чи можна гуляти при пневмонії?

Особливість або підступність цієї хвороби полягає в тому, що початкову стадію складно відрізнити від простого вірусного захворювання. Період загострення пневмонії змінюється періодом затихання, і можна вирішити, що хвороба відступила. Тому в більшості випадків звертаються до лікаря, коли пневмонія перейшла в хронічну стадію, що дуже ускладнює лікування.

Захворювання пневмонією супроводжується сильним кашлем і постійним чханням, при яких в повітря потрапляє величезна кількість бактерій, збудників пневмонії, стафілокока і пневмокока. Передається хвороба повітряно - крапельним шляхом, це означає, що хворий, здійснюючи прогулянку, не тільки завдає шкоди собі, а й ставить під загрозу здоров'я оточуючих.

Найважливіше, що для успішного лікування необхідно дотримуватися строгий постільний режим протягом усього періоду, поки тримається температура. А краще ще тиждень після стабілізації стану. Враховуючи можливість ускладнень і шкоди собі та оточуючим, на запитання, чи можна гуляти при пневмонії, відповідь однозначна - ні! Найвигідніші умови для успішного лікування, це добре проветренная кімната з зволоженим повітрям, суворе дотримання всіх призначень лікаря і повний спокій.

{/LikeAndRead}