Лікування пневмонії у літніх

Лікування пневмонії у літніхНайчастіше пневмонія виникає у ослаблених людей. У людей похилого віку пневмонія протікає без виражених ознак. У період захворювання найчастіше у літніх людей відсутні такі ознаки як кашель, важкість і біль у грудях, маючи при цьому досить важку ступінь захворювання. Тому на лікування пневмонії у літніх людей потрібно звернути особливу увагу.

Клінічна картина захворілого

У хворого спостерігається виражена слабкість, апатія, підвищується температура тіла, озноб, тяжкість у грудях, відсутній апетит. В аналізах виявляють збільшений показник ШОЕ. Незважаючи на малу кількість симптомів, пневмонія у літніх людей протікає набагато важче, ніж у молодих. І лікування пневмонії у літніх більш складне.

{LikeAndRead}

Нерідко хвороба так швидко прогресує, що різко знижуються сили організму, хвороба бурхливо продовжує розвиватися і через кілька днів або годин хворий може померти. Часто причиною раптової смерті старих і літніх людей у сні є пневмонія. У літньої людини, який захворів на пневмонію, порушується робота інших органів. Відбуваються зміни з боку серця (порушується ритм, настає серцева недостатність), у хворих цього віку знижується тонус судин.

Лікування пневмонії у літніх в домашніх умовах

Лікування пневмонії у літніх повинно проходити в лікарняних стінах. Якщо немає можливості відправити хворого в лікарню або сам хворий від госпіталізації відмовляється, то можливо лікування вдома. Однак спостереження лікаря-терапевта всі-таки необхідно, тому краще всього, якщо хворий буде госпіталізований.

В основному, лікування пневмонії у літніх увазі застосування антибактеріальних препаратів. Їх повинен призначить лікар. Крім антибіотиків лікар призначить препарати, що відновлюють функції бронхів, протизапальні препарати, відхаркувальні засоби та антигістамінні. У найгостріші періоди призначають інгаляції.

Де б не проходило лікування, кімнату, в якій перебуває хворий необхідно регулярно провітрювати. Потрібно постійне спостереження за хворим, при лихоманці укрити теплою ковдрою, напоїти гарячим чаєм, вимірювати тиск, вчасно дати жарознижуючі засоби, дотримуватися постільного режиму.

Коли хворому стає легше, температура тіла нормалізується, скоро йому дозволять вставати з ліжка.

{/LikeAndRead}