Які симптоми при пневмонії

Які симптоми при пневмоніїЩо таке пневмонія?

Пневмонія, або запалення легенів, це збільшення одного або обох легенів, воно викликається вірусами, грибками і бактеріями. У Російській Федерації запаленням легенів за рік захворює більше одного мільйона чоловік. Досягнення в розробках і дослідженнях, а також лікування російськими вченими досі не принесло відчутних результатів. Пневмонія залишається небезпечним і навіть смертельним захворюванням. Наша країна на шостому місці за смертністю від пневмонії.

Що потрібно знати про пневмонії?

Захворювання пневмонія передається в основному вірусно-крапельним шляхом. Захворіла людина кашляє і чхає, бактерії і мікроорганізми потрапляють у здорові легені людини, від цього відбувається зараження.

{LikeAndRead}

Багато хто задається питанням, про те які симптоми при пневмонії сигналізують про наявність інфекції. Пневмонія може розвинутися і через підвищену активність мікроорганізмів і бактерій, присутніх у горлі і носі здорової людини. Коли захист імунної системи знижується, організму важче опиратися з вірусами, які дуже швидко починають розмножуватися, потрапляючи в легені і викликаючи серйозне запалення. Це може статися через сильне переохолодження або від попадання в організм вірусних інфекцій, які можуть послабити імунітет.

Які симптоми при пневмонії?

Важливо вчасно розпізнати пневмонію, так як вона схожа на інші подібні захворювання. Отже, які симптоми при пневмонії?

Поява цієї недуги супроводжується підвищеною температурою від 37 до 39,5, задишкою, ознобом, сильним кашлем, під час якого не відходить мокротиння, бувають криваві виділення. Це характерні симптоми запущеної стадії пневмонії, яку лікувати починають із запізненням, тому виникає небезпека виникнення різних ускладнень.

Характерний симптом - сильний біль у грудях при глибокому вдиху. При розвитку плевральної форми пневмонії з'являються больові відчуття. Сильний кашель не є симптомом, так як інфекція може знаходитися не в дихальних шляхах. Іноді відбувається зміна кольору шкіри. Протіканню пневмонії може супроводжувати сильний головний біль, лихоманка і навіть втрата свідомості.

Які симптоми при пневмонії у немовлят і дітей

При пневмонії у дітей і немовлят спостерігаються характерні симптоми: лихоманка, млявість, втрата апетиту.

Діагностика хвороби

Призначається додаткове обстеження, в яке включається рентгеноскопія легень. Рентген - це основний інструмент в ефективній діагностиці захворювання у дорослих і дітей. При пневмонії на рентгенограмі чітко фіксується вогнище виникнення запального процесу (як пайова запалення, так і локально розвивається, або процес запалення обширніший).

Рентгеноскопія виявляє вміст мокроти, зібраної при кашлі. Аналіз мокротиння після відкашлювання відразу здається в лабораторію, і лаборант зможе швидко визначити наявність конкретної інфекції. Встановлюється причина пневмонії (наявність вірусів, бактерій і мікроорганізмів, значить, прогресує інфекційний процес).

При діагностиці здається аналіз крові. З'ясовується кількість білих кров'яних тел. При підвищеній кількості білих кров'яних тіл виявляється бактеріальна або вірусна форма пневмонії.

{/LikeAndRead}