Які антибіотики пити при пневмонії

Які антибіотики пити при пневмоніїВикористання великої різноманітності медичних препаратів антибактеріальної дії дає можливість придушити розвиток будь-яких мікроорганізмів, що вражають людський організм.

Діагностика та метод лікування

У процесі діагностики пневмонії бувають випадки, що не виходить виявити мікроорганізми. У таких ситуаціях орієнтуються тільки на змішану флору, а також на домінування грамнегативної або ж грампозитивної флори. Дані результати безпосередньо впливають на те, які антибіотики пити при пневмонії.

Найефективнішими вважаються амінопеніцилінів у поєднанні з інгібітором бета-лактамаз і цефалоспорини різної групи генерації. Застосування макролідів дає можливість превалювати грампозитивні мікроорганізми, а завдяки фторхинолонам та аміноглікозидів відмінно пригнічується грамнегативна флора.

{LikeAndRead}

Рекомендації про те, які антибіотики пити при пневмонії

У частих випадках при виборі протибактерійних препаратів першого ряду користуються емпіричним методом. Тому перед тим як встановити, які антибіотики пити при пневмонії, обов'язково необхідно визначити клінічне та епідеміологічний стан.

Визначаючись з вибором таких препаратів, лікуючий лікар незаперечно повинен врахувати ризик виникнення алергії. Для цього необхідно уточнювати анамнез алергічної реакції. Потрібно не забувати, що при алергії на пеніцилін ніяк не можна застосовувати навіть його похідні.

Застосування карбапенеми і цефалоспоринів теж може бути великим ризиком. Якщо у пацієнта виявлена несумісність і алергія на сульфаніламіди, категорично заборонено використання бисептола.

В результаті сенсибілізації до певного антибіотика однієї групи не рекомендують призначати препарати з цього списку. Необхідно дуже добре подумати, які антибіотики пити при пневмонії, перед призначенням лікування.

Найкращою профілактикою для побічних реакцій, безсумнівно, є контроль алергологічного анамнезу.

Дозування і способи застосування антибіотиків

У медичній практиці найчастіше антибактеріальні препарати застосовуються середньотерапевтична дозами. Тільки якщо діагностується ниркова недостатність, можна зменшити дозування препарату. Дуже часто для лікування пневмонії в ускладненою або септичній формі застосовуються висока доза антибіотика. Зазвичай таке лікування проводиться парентеральним введенням медикаментів. У момент, якщо завищені дози препарату застосовувати немає необхідності, використовують пероральну терапію.

Причини виникнення та оцінка проведеного лікування пневмонії

Причиною виникнення пневмонії найчастіше буває гемофільна паличка або її асоціація, а також пневмококи. Виходячи з виду збудника, має бути орієнтоване лікування хворої людини. У цьому випадку макроліди є менш активними, ніж амоксицилін або ампіцилін. Ефективними препаратами також є цефалоспорини.

Оцінка і результат лікування можна проаналізувати по закінченню 45-72 годин після початку терапії. Якщо доктор призначив пацієнту, які антибіотики пити при пневмонії, курс лікування не змінюють, поки загальний стан хворого не покращиться. У разі правильного вибору антибактеріального препарату стан лейкоцитарної формули і температури тіла стабілізуються протягом декількох діб.

{/LikeAndRead}